« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ne olacak Nihat’ın hali

Beşiktaş’a 15 milyon Euro’ya malolan milli futbolcu, 18 resmi maçta yalnızca 1 gol atınca eleştiri oklarına hedef oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ÜST üste 8 galibiyetin ardından son iki maçını berabere bitiren Beşiktaş’ta en çok Nihat Kahveci’nin performansı tartışılıyor. Milli futbolcu 15 milyon Euro’luk maliyetine karşılık saha içi performansıyla bekleneni karşılayamadı.

Nihat, Mustafa Denizli’nin kendisine ısrarla şans vermesine rağmen girdiği fırsatları değerlendiremeyince siyah beyazlı yönetimin ve taraftarların tepkisini çekmeye başladı. Bu sezon 13’ü Süper Lig, 4’ü Şampiyonlar Ligi, 1’i de TFF Süper Kupa maçı olmak üzere 18 resmi karşılaşmada toplam 1128 dakika şans bulan Nihat, yalnızca 1 gol atarken 2 de asist yaptı. Denizli, ısrar ediyor, taraftar tepki gösteriyor... Siyah beyazlılar soruyor; “Ne olacak Nihat’ın hali?”

Benim de sabrım taştı

NİHAT Kahveci’nin formsuzluğu siyah beyazlı yöneticilerin de sabrını taşırdı. İzmir dönüşü Nihat’la bir görüşme yapan Genel Sekreter Kenan Öner, şu sözlerle milli futbolcunun dikkatini çekti: “Nihat ne bu halin? Biz sahada İspanya’daki Nihat’ı görmek istiyoruz. Bir an önce toparlan.” Nihat ise şu karşılığı verdi: “Manisaspor maçında çok önemli iki pozisyonu değerlendiremedim. Gol atamadığım için herkesten daha çok üzülüyorum. Benim de sabrım taştı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz