Ege Haberleri

EGE

  Ne Mutlu Türk’üm Diyene yazısına cezaya tepki

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  21 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 22:58

  MHP Uşak İl Başkanı Dr. Metin Deniz Savaş, 10 Kasım’da, şehiriçi yolcu taşıyan 15 minibüse arka camlarındaki “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazısı ve Türk bayrakları nedeniyle trafik polislerinin 61’er TL ceza kesmesine tepki gösterdi. Ata’nın sözünden ve Türk bayrağından kimin, ne için rahatsız olduğunu anlayamadığını belirten Savaş, “Polis, araçlardaki Allah, Bismillah gibi yazıları da sökecek mi merak ediyorum” dedi.

  Savaş, araçlarındaki “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazılarını sökmeyenlere ikinci cezaların yazılarak cumhuriyetin değerlerini yok etme konusundaki kararlılığın ortaya konduğunu savunarak, şunları söyledi:

  “Partimizin il binasına ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ yazısı asarak, kampanya başlattık. Gelsinler, buradan da indirsinler. Yazıları, araçlardan binalardan silebilirler ama gönüllerden asla. Bunu yapanların takipçisi olacağız. Belli bir noktadan sonra sabrımızı zorlamasınlar.”

  Uygulama yasal

  Cezalarla ilgili eleştirilerin anlamsız olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, uygulamanın sadece Uşak’ta değil yurt genelinde yapıldığını ve kanunlar çerçevesinde olduğunu söyledi. Şerefli Türk polisinin uğruna şehit olduğu bayraktan ve Ulu Önder Atatürk’ün veciz sözünden rahatsızlık duymasının düşünülemeyeceğini ifade eden Şahin, “Dikiz aynasından bakıldığında arkadaki araçların görünmesini engelleyen yazı, sembol, resim, bayrak, flama gibi işaretler yasa gereği sökülmek zorunda” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı