GeriFutbol Ne Kazım'mış ama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ne Kazım'mış ama

Ne Kazım'mış ama
refid:6712815 ilişkili resim dosyası

Sheffield United, 1 milyon poundluk bonservis ücretini 2.5 milyon Euro’ya çıkardı, genç golcü yıllık 1 milyon 300 bin, menajeri de 500 bin Euro istedi. Beşiktaş Kulübü Başkanı, bu transferden vazgeçti.

COLIN KAZIM ARTIK F.BAHÇELİ

A
Milli Takım’ın yeni gözdesi Colin Kazım Richards, bir hafta önce el sıkıştığı Beşiktaş yerine F.Bahçe’yi tercih etti. Genç golcünün bu tavrı siyah beyazlılarca tepkiyle karşılanırken kulüp başkanı Yıldırım Demirören, fiyatı sürekli arttığı için bu transferden vazgeçtiklerini söyledi. Tepkisini "Ne Kazım’mış ama" diyerek dile getiren Demirören, olayın iç yüzünü Hürriyet’e anlattı.

Demirören, yönetici arkadaşları Celal Kolot ile Mario Berk’in her konuda anlaşmaya vardığı Colin Kazım Richards’ın sözünü yerine getirmediğini belirtirken, "Bu futbolcunun kulübü Sheffield United’la bonservisi için 1 milyon pounda anlaşmıştık. Ancak bu rakam daha sonra 2.5 milyon Euro’ya çıktı. Futbolcunun kendisi de yıllığı 1 milyon 300 bin Euro olmak üzere 3 yıllık sözleşme şartını öne sürdü. Üstelik bir de menajeri 500 bin Euro talep etti" dedi.

İki yıldız alacağız

Demirören,
şöyle devam etti: "Beşiktaş Kulübü’nün menfaatleri her şeyin üzerindedir. Colin Kazım’la daha önce el sıkışmamıza rağmen fiyatı sürekli arttı. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, bu futbolcunun maliyetinin 4 milyon 300 bin Euro’ya ulaştığını öğrenince itiraz etti. Biz de transferinden vazgeçtik. Ne Kazım’mış ama, sürekli fiyat artırıyor. Böyle futbolcularla işimiz olmaz."

Beşiktaş’ın sırf transfer yapmak için oyuncu almadığını söyleyen Demirören, "İki önemli oyuncu alacağız. Bu konuda acele etmiyoruz. Birçok ünlü futbolcu Beşiktaş’a gelmek için menajerlerle haber gönderiyor. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın bilgisi dahilinde yurt dışında bazı oyuncularla görüşüyoruz. Kamp başlamadan takıma yararlı olacak oyuncuları kadromuza dahil edeceğiz. Taraftarımızın şampiyonluk hasretini dindireceğiz. Yurt içinde de iki oyuncu ile temas halindeyiz" diye konuştu.

2 yerliyle temastayız

Beşiktaş Kulübü Menajeri Ali Gültiken, kadrolarında bulunan futbolculardan Gökhan Güleç, Mehmet Sedef, Ali Güneş, Ali Tandoğan ve Mustafa Doğan’a Süper Lig’de birçok takımın teklifte bulunduğunu söylerken, kendilerinin de iki yerli oyuncu ile ilgilendiklerini açıkladı.

Eşi Nazan’la birlikte Antalya’da hem tatil yapan, hem de transfer görüşmelerinde bulunan Gültiken, şunları söyledi: "Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın tespit ettiği oyuncularla görüşüyoruz. Transferde aceleci davranmıyoruz. Alt yapı idari menajeri Mehmet Ekşi, Necdet Ergün, Metin Uzun, Ömer Gülen, Sarp Yiğit ile toplantı yaparak A takıma alınması düşünülen oyuncular hakkında rapor alacağız. Alt yapıdan Batuhan Karadeniz gibi birkaç oyuncu daha çıkartacağız."
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle