"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Ne fayda

SON 10 yıl içindeki farklı “yeniden yapılanma” girişimleri birbirinden berbat neticeler verdi Galatasaray’ın. Fazla uzağa gitmeye gerek yok aslında; Rijkaard ile başlayan süreçten kimler vardı dün sahada, ona bakmak yeterli dramı görmek için.

Kullanıcı ayarlarıyla oynanan ve kullanılamayacak hale gelen bir elektronik alete dönmüş takım. Ne hoca tutuyor artık bünyesi ne de futbolcu. 2009-2010 sezonunun başını hatırlayın; hayaller ne kadar büyüktü, vizyon ne kadar genişti, kadro nasıl parlıyordu kağıt üzerinde...
Genç yetenek Arda Turan, şimşek hızında Keita, Brezilya Milli Takımı’ndan “Lincoln’ün koşanı ve takım için oynayanı” Elano, Barça’dan emekli efsane Rijkaard vb.
Dün ise sahada bir futbol takımı enkazı, “Bitse de gitsek” havasındaki 11 kişilik hayal kırıklığı dansları topluluğundan ötesini gören oldu mu?
“Emektar genç yedek kaleci” Aykut, herhalde 6-7 kaleci seyretmiştir kulübeden. Hâlâ o pozisyonda kalesini terk edip arkadaşıyla çarpışmak ve golü yemekten ötesini yapamıyor mesela.

Arda olmadan Messi olmak

Emre Çolak yetenekli bir genç, geleceği parlak olur umarım ancak daha Arda bile olmadan Messi olmaya çalışıyor. Stancu, Çağlar, Gökhan Zan gibi isimler 18 kişilik kadroyu çok isterseniz belki zorlar ama ilk 11 oynayabilir mi bu halleriyle?
Nasıl bir para ve kadro ziyanı yaşanmış, varın siz hesaplayın. Tükenmiş bir ekibin sezon sonu performansını değerlendirmek hem zor hem sıkıcı.Ancak bu G.Saray bir ibret vesikası olarak yıllarca hatırlanmalı, hatırlanacak.
Koca bir sezonu pas geçmek ha?
Ligde tutunamamış Kasımpaşa’yı güçlükle yenmişsin ne fayda. Umarım gerekli dersleri çıkartabilecek bir yönetim ve takım göreve hazırlanıyordur. Çünkü yapılması gerekenler listesi uzadıkça uzayan türden.
X