« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ne diyosam o

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Geçen hafta ne buyurmuştum, ‘‘Fener'in şampiyonluğuna çeyrek var’’ demiştim, değil mi? Buyrun, günler su gibi akıp geçti ve Fenerbahçe en yakın rakiplerine kısa bir süre için adeta emaneten verdiği liderlik koltuğuna yine gelip yerleşti. Hem de muhteşem bir futbol ve şahane gollerle.

Bu top varya, bu futbol topu denilen o deyyus meşin yuvarlak, adamı bir anda hem rezil eder, hem de vezir. Bu nedenle kimseler üzülüp, yas tutmasın. Bana da sataşmasın.

Her zaman söylüyorum, Fenerliyim, Fener'i severim, kazanırsa överim, kaybederse söverim.

Ama bu Fener varya, vallahi Alaaddin'in lambası gibi. Dil uzatan, puanına göz koyan çarpılıyor. Fener'i mi yaktın, yandın. Aldın başına belayı, ondan sonra ayıkla princin taşını.

Bursaspor karşısında sahadaki Fener'e şöyle bir bakıyorum, vallahi şaşırıyorum. Mücehver vitrini gibi.

Rüştü'sü, Högh'ü, Okocha'sı, yetmiyormuş gibi şimdi bir de Moshoeu ile Faruk da bu vitrine çıktı ki, Allah muhafaza. Okocha ile Moshoeu karabela biladerler, Faruk da Allah nazarlardan korusun bir fırtına. Kısaca bu Fenerbahçe'ye Allah, Allah ki maaşallah.

Bursa da iyi takım ama, şampiyonluğa dolu dizgin koşan ve yılların özlenen futbolunu sergileyen Fenerbahçe'ye fazla dayanamadı.

Beyler, ben boş konuşup, boş yazmıyorum. ‘‘Fener şampiyon olur’’ diyorum. Ne diyosam o... Ne diyosam o... Ne diyosam o...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler