Gündem Haberleri

GÜNDEM

  “Ne AVM ne müze”

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL
  08 Haziran 2013 - 17:20Son Güncelleme : 08 Haziran 2013 - 17:34

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “Burada kesinlikle bir AVM yok, residence yok, alışveriş merkezi yok. Tamamen kent müzesi ya da sergi alanı şeklinde değerlendirilecek” açıklamasına gezi parkından cevap geldi. Konuştuğumuz eylemciler “Ne AVM ne müze, park kalsın” yanıtı verdi.

  /images/100/0x0/55eaabf9f018fbb8f88f5202Gezi Parkı protestosuna katılan tiyatro sanatçısı Hülya Karakaş, “Bu iyimser açıklamayı neden Başbakan’ın kendisinden duyamıyoruz. Buna inanmak istiyorum. Umarım buradaki kitlenin gazını almak için yapılmış bir açıklama değildir. Çünkü bu kitle emin olmadıkça buradan gitmez. Biz burada kendimizi çok güvende hissediyoruz. Ancak yöneticilere karşı güvende hissetmiyoruz. Biz sadece ağaçlarımızı, yaşamlarımızı ve alışkanlıklarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

  “Ne AVM ne müze” 'TOPÇU KIŞLASI'NDA AVM, REZİDANS, OTEL VE MAĞAZA YOK'

  “Ne AVM ne müze”
  ''NE OLURSA OLSUN BURADAN GİTMEYECEĞİM''

  Üniversiteye hazırlanan 19 yaşındaki Onur Gezik şunları söyledi:
  “Buradaki olay artık parkı aştı. Biz Başbakan’ın özür dilemesini bekliyoruz. Onun takındığı tavır nedeniyle biz buradayız. Madem AVM yapmayacaklardı ne diye mühendislere proje çizdirdiler. Bu açıklama halkın daha büyümesinden korkup yapılan açıklamalardır. Ben ne olursa olsun buradan gitmeyeceğim.”

   

   

  “Ne AVM ne müze”

  ''BAŞBAKAN'IN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ''

  Üniversite öğrencisi Burak Kılınç (19), “Başbakanın ne kadar otoriter bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama hiç olmazsa Başbakan bir olgunluk gösterip bu kadar insandan özür dileyebilirdi. Havalimanından yaptığı açıklamada polisiyle gencine aynı değeri vermediğini gördük biz” dedi.

   

   

   

  “Ne AVM ne müze”
  ''NE MÜZE OLSUN NE DE AVM''

  Üniversite öğrencisi Cemre Aydoğan (20) ise “Ben Başbakan’dan Gezi Parkı’nın AVM olacağını duydum. Ben bu parka dokunulmamasını, ağaçların yıkılmamasını istiyorum. Burası ne müze olsun ne de AVM, park olarak kalsın. Başbakanımız kendi yüzde 50’sine sahip çıktığı gibi bize de sahip çıksın. Çünkü o yüzde 100’ün başbakanı” ifadelerini kullandı.

   

   

  “Ne AVM ne müze”

  ''BURADA HİÇ BİNA OLMASIN''

  Gezi Parkı’na eşi ve kızıyla gelen Psikolojik Danışman Nuray Özbosnalıoğlu, “Biz yapılmak istenen projeyi televizyonda gördük. Çok büyük alanı kapsıyor. Onun ortasında yeşil bir alan olmasının hiçbir anlamı yok. Olursa kale duvarlarıyla çevrilmiş gibi olacak. Ben kendi adıma burada hiçbir bina istemiyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı