« Hürriyet.com.tr
MENÜ

NBA'de Lin savaşı

Houston Rockets, Jeremy Lin için 4 yıllık 28.8 milyon dolarlık bir teklif yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Nba`de yaptığı sürpriz çıkışla sezona damgasını vuran isimlerden biri olmayı başaran Jeremy Lin için ilk teklifi Houston Rockets yaptı. New York Knicks ile olan sözleşmesi sona eren ve sınırlı free agent konumunda bulunan Lin, Teksas ekibiyle 4 yıllık 28.8 milyon dolar karşılığında anlaşarak, gözünü Knicks cephesinden gelecek teklife çevirdi.

Houston Rockets, Jeremy Lin`e ilk sezon için 5 milyon, ikinci sezon için 5.2 milyon ve son iki sezon için 9.3`er milyon dolar teklif ederken; New York Knicks`in Lin için gelecek herhangi bir teklifi karşılaması bekleniyor. New York Knicks, Tayvan asıllı oyuncuya aynı teklifi yapar ve ya bu teklifin üstüne çıkarsa; Jeremy Lin Knicks forması giymeye devam edecek.

Geçtiğimiz sezon Carmelo Anthony ve Amare Stoudamire`ın yokluğunda bir anda yıldızı parlayan ve bir çok maç kazandıran performansa imza atan Lin, Mart ayında sezonu kapatmasına neden olan sakatlığına kadar 14.6 sayı 6.12 asist ortalamaları yakalamayı başararak ABD`de büyük bir fenomen haline dönüşmüştü.

SINIRLI FREE AGENT: Sıklıkla kullanılan sınırlı free agent ifadesi, bir anlamda kulübün sözleşmesi biten bir oyuncu üzerindeki opsiyonunu ifade ediyor. Oyuncunun haklarını elinde bulunduran kulüp, sınırlı free agent konumunda bulunan bir oyuncuya gelen herhangi bir teklifi eşleyebilir ve ya üstüne çıkabilirse otomatikman oyuncu üzerindeki haklarını da devam ettiriyor.         

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz