« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'NBA 3X Turnuvası'nda sona doğru

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ve Avea'nın işbirliğiyle düzenlenen "NBA 3X Turnuvası"nın Türkiye bölümü, hafta sonunda yapılacak İstanbul ayağıyla sona erecek.

A.A
SON GÜNCELLEME

NBA tarafından ABD dışındaki 14 ülkede her yaştan basketbolseverlerin katılımına açık şeklide gerçekleştirilen turnuvanın Türkiye bölümü, İzmir ve Ankara ayaklarının ardından bu hafta sonu iki gün sürecek İstanbul etabıyla tamamlanacak. Caddebostan sahilinde gerçekleştirilecek basketbol etkinliğine, 127 takımın katılacağı ifade edildi. Turnuvanın Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda yapılan tanıtım toplantısına, Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun ve 1,60'lık boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu oyuncusu unvanını elinde efsane basketbolcu Muggsy Bouges katıldı.

Dehşan Ertürk, geçen yıl sadece İstanbul'da yapılan "NBA 3X Turnuvasıı"nı bu yıl İzmir ve Ankara'da da düzenlediklerini belirterek, organizasyonu gelecekte Türkiye'nin birçok farklı şehrine taşımayı da planladıklarını ifade etti. NBA ile yaptıkları iş birliği anlaşmasında bir yılı geride bıraktıklarını ve bu süreçte iki kurumun da birlikte büyüdüğünü vurgulayan Ertürk, "Bu yıl turnuvaya İzmir'de 90, Ankara'da 84 ve İstanbul'da 127 takım başvurdu. Bunlar büyük rakamlar. Özetle baktığımızda, bir yıl çok verimli geçti. NBA ile yaptığımız işbirliğinden çok memnunuz. Bizim değerlerimize, gençliğe örnek olmasını istediğimiz bütün değerlere NBA de sahip. Mücadele gücü, takım ruhu, bunlar çok önemli değerler. NBA ile yaptığımız iş birliğinden dolayı çok mutluyuz, desteğimizi daha da arttırarak devam ettireceğiz" diye konuştu.

" Çalışarak hayalimi gerçekleştirdim"

NBA'in en kısa boylu oyuncusu olan efsane eski basketbolcu Muggsy Bouges, İstanbul'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Ben sokaklarda oynayarak büyüdüm. NBA'e gitmek benim için bir rüyaydı. Ben de çok çalışarak bu hayalimi gerçekleştirdim" dedi. Kısa boyu nedeniyle yaşadığı sıkıntılara da değinen ABD'li oyuncu, "Evet benim boyum kısaydı. Zaten ailemde annem ve babam da kısa boyluydu. Boyumun fazla uzamayacağını biliyordum, bunu dert etmedim. Basketbol oynamak benim için bir meydan okumaydı. Hayal kuran insanların bunu gerçekleştireceğinin en canlı örneği benim. Motivasyonunuz olursa her şey mümkün olur ve ben bunu gerçekleştirdim. Uzun boylu olsaydım daha tehlikeli olurdum" diye konuştu. Muggsy Bouges, NBA'de oynayan milli oyunculardan Hidayet Türkoğlu'nun Türkiye'yi çok iyi temsil ettiğini de dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz