GeriSpor Nazmi Avluca bronz madalya kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  141
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nazmi Avluca bronz madalya kazandı

Nazmi Avluca bronz madalya kazandı
refid:9661083 ilişkili resim dosyası

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen güreş 84 kiloda mücadele eden Nazmi Avluca, 3. olarak bronz madalya kazandı.

Mücadeleden fotoğraflar...

İlk turu maç yapmadan geçen Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, 2. turda Gürcistan'dan Badri Khasaia karşısında son derece rahat bir oyundan sonra 2-0 (4-0/1-1) galip geldi. 3. turda da İranlı Saman Tahmasebi'yi 2-0 (2-2/3-0) yenmeyi başaran Avluca, yarı final müsabakasında ise Macar Zoltan Fodor karşısında 2-0 (1-2/1-1) yenilmekten kurtulamadı.

Avluca, akşam seansında Çinli Ma Sanyi ile yaptığı bronz madalya müsabakasında ise ilk periyotu 4-0 yitirmesine ve müsabaka sırasında ayağından sakatlanmasına karşın mücadeleyi bırakmadı. Rakibine 2. periyotta 5-0, son periyotta da 6-0 üstünlük sağlayan Avluca, bronz madalyanın sahibi oldu.

NAZMİ AVLUCA: “KAZANDIĞIM BRONZ MADALYAYA ÇOK FAZLA SEVİNEMEDİM”

Çin'in başkenti Pekin'de devam eden Olimpiyat Oyunları'nda, grekoromen güreş 84 kiloda bronz madalya kazanan Nazmi Avluca, buruk bir sevinç yaşadığını söyledi.

Kazandığı bronz madalyanın kendisini çok fazla sevindirmediğini ifade eden Nazmi Avluca, “Daha önce Avrupa ve dünya şampiyonluklarına ulaşmıştım.

Kariyerimde tek eksiğim olimpiyat şampiyonluğuydu. Onu da burada tamamlayabilmek için gerçekten çok çalıştım. Olimpiyat şampiyonu olacağıma inanıyordum ama olmadı. Sonuçta olimpiyatlarda bronz madalya kazanmak da elbette önemli. Fakat hedefime ulaşamadığım için buruk bir sevinç yaşıyorum” diye konuştu.
Yarı final müsabakasında mağlup olduğu Macar güreşçi Zoltan Fodor'un kesinlikle yenemeyeceği bir sporcu olmadığının altını çizen Nazmi Avluca, şunları söyledi:

“İlk iki turda yendiğim Gürcistan'dan Badri Khasaia ve İranlı Saman Tahmasebi aslında daha iyi güreşçilerdi. Fakat yarı final müsabakasında şanssızlıklar yaşadım. Her iki periyotta da kurayı rakibim kazandı. Bunun üzerine özellikle ikinci periyotta riskli güreşmek zorunda kaldım. Son saniyelerde ise bir türlü güreşçiyi minderden sökemedim. Bunun sonucunda da mağlup oldum.”

Avluca, Çinli güreşçiyle yaptığı bronz madalya müsabakasının ilk periyodunda dizinden sakatlandığını ve müsabakayı büyük acı içinde tamamladığını da belirterek, “En azından bronz madalyayı kazanmam gerektiğini düşündüm. Her şeyimi ortaya koydum. Çok şükür ki hiç değilse bronz madalya müsabakasını kazanmayı başardım” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Nazmi Avluca'yı ve Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak'ı telefonla arayarak kutladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle