Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nazlıcan: Halis Toprak evden uzaklaştırılsın

  Taner YENER/İSTANBUL,DHA
  06 Mayıs 2010 - 17:35Son Güncelleme : 06 Mayıs 2010 - 18:07

  İŞADAMI Halis Toprak (72), dün, “Ölüm tehdidi ve şantaj altındayım” diyerek eşi Nazlıcan'ın (18) evden uzaklaştırılmasının istedi. Nazlıcan Toprak da bugün mahkemeye bir dilekçe verdi ve şiddet görme ihtimaline karşı Halis Toprak’ın evden uzaklaştırılmasını istedi.

  Nazlıcan Toprak'ın avukatı Fatih Volkan, Sarıyer Adliyesi'ne gelerek Aile Mahkemesi'ne dilekçe verdi. Dilekçede Halis Toprak’ın en az 6 ay süreyle evden uzaklaştırılmasını istedi. Halis Toprak'ın Nazlıcan'ı eve kapattığının ileri sürüldüğü dilekçede şunlara yer verildi:

  “Nazlıcan zaman zaman aralıklarla hapis edilerek terbiye edilmeye çalışılmıştır. Halis Toprak tarafından köle hayatı yaşatılmıştır. Halis Toprak resmi nikahlı eşi olmasına rağmen müvekkilimin zaruri ve insani ihtiyaçları karşılanmamıştır. Halis Toprak’ın yaptığı aile hukukundan doğan yükümlülüğünün ihlalidir. Açıklanmayacak muameleler ve işkenceler yapmıştır. Aile mahkemesi, Nazlıcan Toprak’ı korumalıdır. Bunun için Halis Toprak evden uzaklaştırılmalı, eve yaklaştırılmamalı. Silah ve benzeri araçları zabıtaya teslim etmeli. Alkol veya uyuşturucu madde kullanmış halde ortak konuta gelmemeli.”

  NAZLICAN BAKIMSIZ VE KÖTÜ DURUMDA

  Nazlıcan Toprak’ın avukatı Fatih Volkan adliye çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada “Ailenin korunmasına kanunu gereğince evden uzaklaştırılmasını istedik. Daha önce şikayet dilekçesi vererek ölümle tehdit ettiğine dair. En önemlisi biz şikayette bulunduk. Bu şikayetin devamında evden uzaklaştırılmasını isteyecektik. Fakat Nazlıcan Toprak bakımsız ve kötü durumda olduğu için bunun hemen uygulamaya konmasını istedik. Şu anda Nazlıcan Toprak ve ailesi dayısının yardımı ile geçinmeye çalışıyorlar” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı