Gündem Haberleri

  Nazlı Ilıcak Mesut Yılmaz'a tazminat ödeyecek

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, açtığı iki ayrı davada toplam 5 milyar lira manevi tazminat kazandı.

  Yılmaz'ın, Yeni Şafak Gazetesi'nde, FP Milletvekili Nazlı Ilıcak'ın "Onbaşı Mesut Cumhurbaşkanı Olabilir mi?" başlıklı yazıyla kişilik haklarına hakaret edildiği gerekçesiyle gazete ve Ilıcak hakkında açtığı 5 milyar liralık manevi tazminat davası açmıştı.

  Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın sonucunda, Yeni Şafak Gazetesi ile Ilıcak, olay tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle 2 milyar lira manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.

  Mesut Yılmaz, 15 Şubat 2000 tarihinde yayınlanan bir haber dolayısıyla, Star gazetesi hakkında açtığı başka bir tazminat davasını daha kazandı.

  Star Gazetesi, 15 Şubat 2000 tarihli nüshasında, ''Çiller parayı giderayak ödedi'', ''Paralar örtülüden'' ve ''Kayıp dolarlar'' başlıklarıyla yayınlanan haberde, Yılmaz'ın kişilik haklarına hakaret edildiği gerekçesiyle haberlerin yayım tarihinden itibaren yasal faizi ile 3 milyar lira tazminat ödemeye mahkum oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı