« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nazım Hikmet 97 yaşında

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Usta şair Nazım Hikmet doğumunun 97'nci yılında düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Bu etkinlikler, Nazım Hikmet'in doğum günü olan 15 Ocak'taki kutlamayla başlıyor. Vakfın Sıraselviler'deki merkezinde yapılacak toplantı 18.00- 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Aynı akşam 25 Aralık'ta açılan heykel sergisinin kapanış töreni de yapılacak.

Cumartesi günü ise 20. Yüzyıl Şiirinde Nazım Hikmet konulu yuvarlak masa toplantısı var. Yine Vakfın Sıraselviler'deki merkezinde saat 11.00'de başlayacak olan toplantıya Enis Batur, Ataol Behramoğlu, Cevat Çapan Mehmet H. Doğan, Konur Ertop, Turgay Fişekçi, Memet Fuat, Doğan Hızlan ve Selahattin Hilav konuşmacı olarak katılıyor.

Nazım Hikmet'e bir selam da İstanbul Devlet Tiyatrosu gönderiyor. İDT Nazım Hikmet'in yazdığı Ferhad ile Şirin adlı oyunu 9 Şubat'tan itibaren sahnelemeye başlıyor. Yücel Erten'in yönettiği oyun, 21 Şubat tarihine kadar Taksim Sahnesi'nde perde açacak. Daha sonra da 23, 24 ve 25 Şubat tarihlerinde Yayla Sanat Merkezi'nde seyirciyle buluşacak. Ferhad ile Şirin'de Şermin Hürmeriç, Levent Öktem, Oktay Korunan, Cemal Ünlü, Gülgün Ok, Bengisu Karahan, Mümtaz Sevinç, Dündar Müftüoğlu, Mahmut Gököz ve Hakan Vanlı rol alıyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz