« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nazilli esti - kesti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eleme Grubu'na fırtına gibi başlayan siyah-beyazlı ekip, beşinci haftada ikinci sıraya tırmanmasına rağmen, kalan bölümde istikrarsızlığın kurbanı oldu.

MÜTHİŞ START

Nazillispor'un sezonun ilk haftasında sahasında Göztepe'ye 2-1 yenildiği maçı izleyenler, ‘‘Galiptir bu yolda mağlup’’ yorumunu yapmıştı. 90 dakika boyunca güçlü rakibine sahayı dar etmesine rağmen kaçan fırsatların kurbanı olan siyah-beyazlı ekip, kendisine inananları yanıltmadı ve bay geçirdiği ikinci haftanın ardından Ege'de fırtına gibi esmeye başladı.

DÖRTTE DÖRT

Önce deplasmanda İzmirspor'u, ardından içeride Eskişehirspor'u, sonra Salihli'de Salihlispor'u ve son olarak evinde Karşıyaka'yı yenerek dörte dört yapan Durmuş Ali Çolak'ın öğrencileri, ligin korkulu rüyası haline geldi. Beşinci ve altıncı haftayı lider Göztepe'nin bir puan gerisinde ikinci sırada geçiren Nazilli, ne yazık ki arkasını getiremedi.

ARKASI GELMEDİ

İlk yarının son 5 maçında sadece 1 galibiyet elde edebilen Nazilli'nin özellikle kendi sahasında Altay karşısında uğradığı 8-0'lık bozgun, tüm taşları yerinden oynattı. Ve Zeybekler, kimsenin beklemediği bir düşüşe geçti, daha doğrusu istikrarsız bir kimliğe büründü. İkinci yarıda bir tek deplasman puanı bile alamadı, iç sahada 10 puan toplayabildi.

ÇOK GOL YEDİ

Eleme Grubu'nu 7. sırada tamamlayan Nazillispor, ‘‘En çok gol yiyen’’ ve ‘‘Deplasmanda en çok mağlup olan’’ takım gibi iki kötü ünvana sahip. Kurmaylar, Klasman öncesi bu istikrarsız yapıya çözüm arıyor. Bir maçta aslan kesilip, hemen ertesinde süt dökmüş kediye dönen Nazilli bu sorunu çözdüğü taktirde ilk iki takım arasında yerini alabilir.

GOL MAKİNESİ

ÇETİN CEVİZ

NAZİLLİSPOR'un Denizlispor'dan kiraladığı Mustafa Ceviz, Eleme Grubu'nda fileleri 10 kez sarsmasına rağmen, istikrarsız bir grafik çizdi. 4. haftada Nazilli'ye gelen ve 5. haftada oynanan Salihli maçında tam üç gol atan genç futbolcu Karşıyaka'ya da bir gol çakınca, grubun yıldızı oldu. Ancak arkası gelmedi. Herkesin, ‘‘Kral olur’’ dediği Mustafa Ceviz, 8 hafta boyunca gol orucuna girdi. Derken yeniden toparlanan Ceviz Eskişehir'e 1, Salihli'ye 2 gol attı, Aydın önünde 3 golle yine hat-trick yaptı. Son 5 haftayı da boş geçen genç futbolcu, herşeye rağmen Klasman Grubu'nun yıldızlarından biri olmaya aday.

Hedefimiz ilk iki

Esat ERGÜLER (Başkan): ‘‘Eleme Grubu maçlarını istediğimiz yerde bitiremedik. Geçen yılların aksine kadromuzda kiralık futbolcuya yer vermedik. Sezonun ilk maçında sahamızda Göztepe'ye yenildikten sonra üst üste dört galibiyet aldık. Altay hezimeti ile hayal kırıklığı yaşadık. Klasman Grubu'nda ilk ikiye girip, gelecek sezon 2.Lig (A) kategorisinde mücadele etmeyi hedefliyoruz. Bunu başaracak güçteyiz.’’

Bizi kartlar yaktı

Durmuş Ali ÇOLAK (Teknik Direktör): ‘‘Çok kırmızı ve sarı kart görmemiz takımı etkiledi. Kadromuzun dar olması yetmezmiş gibi sahaya sürekli eksik çıktık. Göztepe mağlubiyetinden sonra yakaladığımız çıkışın devamını getiremedik. İyi futbolumuzu, her zaman skora yansıtamadık. Sezon başında 28 puan hedefliyorduk. Son maçta sahamızda Buca'yla berabere kalınca, hedefin iki puan gerisinde kaldık. Klasman'da ilk ikiye girmek istiyoruz.’’

İyi sonuçlar aldık

Abdülgani TÜRKERİ (Kaptan): ‘‘Sezon başında oluşturulan kadronun kaynaşması uzun sürmedi. Eleme Grubu'nda iyi sonuçlar aldık. Grubumuzun iddialı takımlarından Aydın, Karşıyaka, Eskişehir'i yenerek gücümüzü gösterdik. Kartların çokluğu, hücumda Mustafa Ceviz'in tek başına kalması son haftalarda bizi etkiledi. Klasman Grubu'nda işimizin daha zor olduğunun bilinci içindeyiz. Aydın, Isparta, Karşıyaka en büyük rakiplerimiz.’’

KAÇ DAKİKA

ABDÜLGANİ 1755

M.AKTAŞ 1738

SELÇUK 1599

MURAT 1530

M. ÇEVİRGEN 1490

DENİZ 1350

İSMAİL 1240

M. KARAKAYA 1232

M. CEVİZ 1166

SÜLEYMAN 1136

YALÇIN 1104

TOLGA 1078

H. ASLAN 943

M. ÇENGELCİ 574

H. ÖZTÜRK 443

YASİN 323

VOLKAN 270

ÖMER FARUK 237

ÖZGÜR 131

EROL 47

KAÇ GOL

M. CEVİZ 10

MURAT AKTAŞ 8

M. KARAKAYA 4

TOLGA 2

İSMAİL 2

DENİZ 1

ÖMER FARUK 1

SARI KART

TOLGA 7

HAKAN 6

İSMAİL 5

M. CEVİZ 4

M. ÇEVİRGEN 4

DENİZ 4

YALÇIN 4

SÜLEYMAN 3

SELÇUK 3

MURAT AKTAŞ 2

ABDÜLGANİ 2

M. KARAKAYA 1

ÖMER FARUK 1

YASİN 1

VOLKAN 1

MURAT 1

KIRMIZI KART

SÜLEYMAN 3

M. KARAKAYA 2

M. ÇENGELCİ 1

MUSTAFA CEVİZ 1

DENİZ 1

SONUÇLAR

Y.Nazilli: 1- Göztepe: 2

İz.Spor: 0 - Y.Nazilli: 2

Y.Nazilli: 2-Eskişehir: 1

Y.Salihli: 1- Y.Nazilli: 3

Y.Nazilli: 4 - KSK: 2

Aydın: 2 - Y.Nazilli: 1

Y.Nazilli: 0 - Altay: 8

Isparta: 1 - Y.Nazilli: 0

Y.Nazilli: 3- Turgutlu: 2

Buca :1 - Y.Nazilli: 1

Göztepe: 3- Y.Nazilli: 0

Y.Nazilli: 0- İz.Spor: 2

Eskişehir: 5 - Nazilli: 3

Y.Nazilli: 3- Y.Salihli: 1

KSK: 1 - Y.Nazilli: 0

Y.Nazilli: 3 - Aydın: 1

Altay: 6 - Y.Nazilli: 0

Y.Nazilli: 2 - Isparta: 1

Turgutlu: 1 -Y.Nazilli: 0

Y.Nazilli: 0 - Buca: 0


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler