AYDIN HABERLERİ

Nazilli’de Pamukta Tarla Günü Yapıldı

IHA
02.10.2015 - 11:10Son Güncelleme : 02.10.2015 - 11:11

NAZİLLİ'DE PAMUK'TA TARLA GÜNÜ YAPILDI

IHA

Nazilli’de ‘Pamukta Makineli Hasat Hazırlığında Kullanılan Yaprak Döktürücü Kimyasalların Lif Kalitesi Üzerine Etkileri’ projesinin uygulama tarla günü yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesince Araştırma-Yayım-Çiftçi bağının güçlendirilmesi amacıyla uygulamaya konan Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Desteklenmesi ve Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Pamukta Makineli Hasat Hazırlığında Kullanılan Yaprak Döktürücü Kimyasalların Lif Kalitesi Üzerine Etkileri" konulu projenin tarla günü yapıldı. katılımı ile Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü’nde yapıldı.
Aydın’da 2013 yılında başlayan ve 3 yıllık olan projenin sonunda 2015 yılı çalışmalarının sonuçlarının gösterilmesi amacıyla düzenlenen tarla gününe şube müdürleri, ilçe müdürleri, teknik elemanlar ve pamuk üreticileri katıldı. Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünden Proje Sorumlusu M. Koray Şimşek tarafından pamukta makineli hasat hazırlığı sırasında kullanılan yaprak döktürücüler, uygulama zamanları ve uygulamada dikkat edilecek hususlar ile yaprak döktürücülerin lif kalitesine olan etkisi hakkında katılımcılara bilgilendirme yapıldıktan sonra tarlada yaprak döktürücü uygulaması gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Nazilli’de Pamukta Tarla Günü Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nazilli’de Pamukta Tarla Günü Yapıldı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı