AYDIN HABERLERİ

Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Sürüyor

IHA
19.08.2015 - 18:22Son Güncelleme :

NAZİLLİ'DE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

IHA

Büyükbaş hayvanların çiçek hastalığına karşı korunması için, Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hamzallı Mahallesinde, hayvan damları, çöp konteynırları, dere kenarları ve logarlara ilaçlama çalışması yaptı.
Hamzallı Mahallesi Muhtarı Ali Önal’ın da hazır bulunduğu ilaçlama çalışmalarında, Postabaşı Ramazan Özkök’ün yönlendirmesi ile Sağlık İşleri Ekipleri tarafından yol kenarlarındaki akarsu yatakları, çöp konteynırları ve sokak aralarındaki mazgallar ilaçlandı. Özellikle sineklerden bulaşan çiçek hastalığına engel olabilmek için tüm mahalleyi dolaşarak ilaçlama yapan ekipler, daha sonra mahalle muhtarı tarafından gösterilen tüm büyükbaş hayvan damlarında ilaçlama çalışması yaptı. İlaçlama faaliyeti sırasında Hamzallı Mahallesinde yaşayan vatandaşların, Sağlık İşleri Ekiplerine sineklerin yoğun olarak barındığı noktaları göstererek, o bölgelerde de ayrıca ilaçlama yapılmasını istemeleri üzerine, ekipler mahalle aralarına dağılarak, kendilerine gösterilen tüm alanlarda ilaçladı.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; ‘’Hamzallı Mahallemizde, özellikle büyükbaş hayvanları tehdit eden çiçek hastalığına karşı ilaçlama çalışmaları Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştirilmiştir. Genel itibari ile sinekler tarafından hızlı bir şekilde yayılabilen çiçek hastalığına karşı önlem alabilmek için,tüm mahallerimizde ilaçlama faaliyetlerimiz sürmektedir. Belirli aralıklar ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, sorun tespit edilen mahallerimize öncelik vererek, gereken ilaçlama çalışmalarını yapmaktadırlar. Mahallelerimizdeki hayvan damlarının hastalıktan korunması,büyükbaş hayvanların çiçek hastalığına yakalanarak telef olmamaları ve dolayısı ile de vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemeleri için,ekiplerimiz ilaçlama çalışmalarına kesintisiz olarak devam edeceklerdir’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nazilli’de İlaçlama Çalışmaları Sürüyor haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı