AYDIN HABERLERİ

Nazilli’de Gıdı Gıdı Treni Restore İşlemleri Hızlandırıldı

IHA
09.10.2015 - 16:51Son Güncelleme :

GIDI GIDI TRENİ RESTORE İŞLEMLERİ HIZLANDIRILDI

IHA

Nazilli Sümerbank Basma Sanayi Fabrikası ve Nazilli’nin simgesi haline gelmiş olan tarihi ‘ Gıdı Gıdı’ treninin restore edilmesi işlemleri Belediye Başkanımız Sayın Haluk Alıcık’ın bizzat talimatlarıyla hızlandırıldı.
Gerekli bakım, onarım ve tamiratlardan sonra, periyodik olarak deneme amaçlı yürütülen 1945 yapımı Ruston marka lokomotif, eski olması ve uzun yıllardır çalıştırılmaması sonucu, istenilen perfonmansta çalışmadı. Bu sebeple, daha donanımlı bir ortamda tamir görmesi için gerekli izinler alınarak İzmir’e 3. DDY’ları Bölge Müdürlüğüne yollanması uygun görüldü.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Alıcık;
‘Tarihi lokomotif, bugün tamir edilerek çalıştırıldığında başka bir yerinden arıza yapmaktadır. Arıza yapan nokta tespit edilerek, yeniden tamir edildiğinde ise, tekrar başka bir noktadan teknik bir arızaya sebep olmaktadır. Özellikle vites dişlilerinden kaynaklanan bir sorun vardır. Lokomotifin her hangi bir arıza çıkarmayacak şekilde, tamemen kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için, Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürlüğü’ne gönderiyoruz. İnanıyoruz ki, oradaki teknik personel lokomotifimizi baştan sona elden geçirerek, icap eden bakım ve tamirat işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Lokomotifin tamamen yenilenmesi konusunda iletişime geçtiğimiz andan itibaren çalışmaları başlatan, Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürü Mehmet Bakır, Yol Müdür Yardımcısı Murat Soner Baş, Cer Müdürü Alparslan Kara’ya yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Vagonlardan birisi ise, önümüzdeki hafta içinde tamamen restore edilerek, özel günlerde kullanılmak üzere halkımızın hizmetine sunulacaktır’ şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Nazilli’de Gıdı Gıdı Treni Restore İşlemleri Hızlandırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nazilli’de Gıdı Gıdı Treni Restore İşlemleri Hızlandırıldı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı