AYDIN HABERLERİ

Nazilli’de 10 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

IHA
30.10.2015 - 19:42Son Güncelleme :

NAZİLLİ'DE AŞURE ETKİNLİĞİ

IHA

Nazilli Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeni ile pişirilen aşure 10 bin kişiye dağıtıldı.
Nazilli Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla aşure hayrı düzenledi. Belediye meydanında kurulan stantlarda dev kazanlarda pişirilen aşureler, 10 bin vatandaşa ikram edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, kazanlar dolusu aşure kısa sürede tükendi. Cumhuriyet Bayramı Kutlama törenleri sonrasında etkinliğe katılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile Aydın Milletvekili Adayı Deniz Depboylu aşureleri kendi elleri ile vatandaşa ikram etti.
Muharrem ayının bereket, rahmet ve feyzin bollaştığı bir ay olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Bizde bu ayın bereket, rahmet ve feyzine inanarak Belediye olarak halkımıza ikramda bulunmak için kazanlarla aşure hazırladık. Gerçekten bu berekete inanmak gerek. Geçen yıl beş bin kişiye ikram ettiğimiz aşuremizi bu yıl 10 bin vatandaşımıza ikram ettik. Türk toplumunun yapısında var olan bu kadar çok malzemeden bu kadar güzel bir yemek çıkıyor. Biz millet olarak bu tür etkinliklere çok önem veriyor ve önemsiyoruz. Bilindiği üzere Muharrem ayında 10 peygamberimizin bolluk ve bereketi vardır. Allah onların bolluk ve bereketinden bizlere de nasip etsin. Birlik, beraberlik ve dirliğimizi daim kılsın. Meclis üyelerimiz, personelimiz ve vatandaşlarımızın manevi destekleriyle Mübarek Muharrem ayında halkımıza aşure ikram etmiş olduk. Herkesin Muharrem ayı mübarek olsun" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Nazilli’de 10 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 19 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nazilli’de 10 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı