« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Naz Aydemir 19. yaşını kampta kutladı

Milli voleybolcu Naz Aydemir, 19. yaş gününü milli takım kampında kutladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Polonya'da 25 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası finalleri hazırlıklarını Ankara'da sürdüren (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nda, bugünkü antrenman öncesi pasör Naz Aydemir'in doğum günü için pasta kesildi.

Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen kutlamada, İstanbul'dan kızının doğumgünü için bir günlüğüne Ankara'ya gelen Alev Aydemir, Naz'ı bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Annesini karşısında görünce şaşıran Naz Aydemir, sevincini gizleyemedi. Daha sonra Naz, kendisi için getirilen pastanın üstündeki mumları üfledi ve arkadaşlarının tebriklerini kabul etti.

CHİAPPİNİ: “RAKİPLERİMİZİ TANIYORUZ”

Bu arada milli takım, Avrupa Şampiyonası finalleri için hazırlıklarına devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan milli takım antrenörü Alessandro Chiappini, gruplarındaki takımlara aşina olduklarını ve finallerde mücadele edecek takımların hemen hemen hepsini tanıdıklarını söyledi. Fransa'nın, diğer takımların aksine değişik bir kadroyla gelebileceğini ifade eden İtalyan antrenör, “Zor bir gruptayız ama şansımızı sonuna kadar zorlayacağız. Hedefimiz ilk 3'e girmek” dedi.

(A) Milli Takım Pasörü Pelin Çelik de çok zorlu bir mücadele olacağının bilincinde olduklarını kaydetti. Uzun zamandır hazırlıklara devam ettiklerini anlatan Çelik, “Çok genç ve istekli bir takımız. Oyuncular arasındaki uyum gerçekten çok iyi ve bu da antrenmanların çok keyifli geçmesini sağlıyor. Kısacası keyfimiz çok yerinde ve tamamen finallere konsantre olmuş durumdayız” ifadelerini kullandı.

Pasör Naz Aydemir de bu ay sonunda İzmir'de katılacakları Fuar Turnuvası'nda eksiklerini görme fırsatı bulacaklarını belirterek, “Bu turnuva bizim için büyük bir hazırlık aşaması olacak. Hollanda'da da bir turnuvaya katılacağız. Orada son eksiklerimizi görüp tamamlayacağız. Avrupa Şampiyonası'nda şansımız olduğunu düşünüyorum. Umarım madalyayla döneriz” diye konuştu.

Milli voleybolcu Neriman Özsoy ise 20 günlük bir tatilin ardından dinlenmiş şekilde çalışmalara başladıklarını ve şampiyonaya sıkı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

“Demir yumruk” lakabıyla anılan ve milli takımın en skorer oyuncusu olan Neslihan Darnel ise Avrupa Şampiyonası finallerinden alınlarının akıyla çıkmak istediklerini ve hazırlıklarını bu yönde sürdürdüklerini dile getirdi.

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı, Ankara'dan sonra 21 Ağustos'ta İzmir'de kampa girerek hazırlıklarına devam edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler