NATO komutanı kayıp kızı bulundu

Birce BORA / LONDRA
24.09.2013 - 11:45 | Son Güncelleme:

NATO komutanı Mark Smith’in İngiltere’nin Farnham kentindeki evinden 11 gün önce ayrılıp kayıplara karışan 14 yaşındaki kızı Esme Smith Londra’da sağ salim bulundu.

Kaybolduktan kısa süre sonra Mobese kameralarındaki görüntüler sayesinde Londra’da olduğu tespit edilen genç kızı şehrin kuzeyinde yolda görüp gazetedeki resimlerinden tanıyan bir vatandaşın polisi aradığı açıklandı.

Polis Esme’nin Ask.fm adlı arkadaşlık sitesindeki yazışmalarından biriyle buluşmaya gitmiş olabileceğini şüphesi üzerinde duruyor.

Şu anda Londra’daki bir karakolda tutulan Esme Smith’in kısa süre sonra yaşadığı şehirdeki bir polis karakoluna aktarılacağı ve burada bir suça kurban gidip gitmediği ile ilgili sorgulanacağı açıklandı.

Smith ailesi kızlarının bulunması ile ilgili henüz bir açıklama yapmazken, ‘Esme’yi bulun’ kampanyasına katılan binlerce kişi sosyal medyada genç kızın bulunmuş olmasından dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi.

Kızının kayboluşunun ardından İngiliz televizyonlarında halktan yardım isteyen Mark Smith’in Afganistan’da gösterdiği başarılardan dolayı madalya aldığı ve Körfez Savaşı’nda da görev aldığı açıklandı.

Polis araştırma sırasında gösterdikleri destek nedeniyle halka ve medyaya teşekkür ederken şu anki önceliklerinin Esme’ye kaybolduğu süre boyunca neler olduğunu öğrenmek olduğunu söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı