National Enquirer: Steve Jobs’un 6 hafta ömrü kaldı

Hürriyet Haber
18 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Şubat 2011 - 10:00

Ssğlığına odaklanacağını söyleyerek bir süre önce görevini geçici süreyle devreden Apple’ın kurucu CEO’su Steve Jobs’un durumunun ciddi olduğu ve 6 haftalık ömrü kaldığı iddia edildi.

ABD’li National Enquirer gazetesinin haberine göre, Jobs’un uzun süre tedavi gördüğü pankreas kanserinin yeniden vücuduna yayılmaya başladı.
‘Durumu ölümcül’ iddiası
Gazete ayrıca Jobs’ın Stanford’da kemoterapi gördüğünü ve 1.83 boyundaki yöneticinin kilosunun da 58’e düştüğünü iddia etti. Gazetede Jobs’ın eşi Laurene Powell ile hastaneden çıkarken görüntülendiği fotoğraflara yer verildi. Fotoğrafları yorumlayan onkolog Gabe Mirkin, Jobs’ın baldırlarında hiç kas kalmadığının görüldüğünü, bunun kalori tükenmesinden kaynaklanıdığını söyledi. Mirkin, kanserin yol açtığı bu durumun ölümcül olduğunu savundu. Fotoğrafları değerlendiren bir başka doktor Samuel Jacobson da, Jobs’ın ölümün eşiğinde göründüğünü, altı hafta kadar ömrünün kalmış olabileceğini vurguladı.
Karaciğer ameliyatı geçirmişti
Jobs, geçen ocak ayı sonunda görevini geçici süreyle devrederek tedavisine yoğunlaşmıştı. 55 yaşındaki Jobs, uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyor. Daha önce bir karaciğer nakli ameilyatı geçiren Jobs’un kurduğu ve büyüttüğü Apple firması, piyasa değeri itibarıyla dünyanın en büyük 5 firmasından biri. Jobs veda mektubunda, şirketin yönetimini geçici olarak Tim Cook’a devrettiğini ve yönetim kurulunun önemli kararlarında da yine kendisinin onayıyla önemli işlerin yürütüleceğini söylemişti. Jobs’un görevine ara verdiği günden bu yana çoğu kez Apple’ın California’daki merkezinde görüldüğü belirtiliyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı