Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Natal hayatımızı değiştirecek

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 09:51 | Son Güncelleme:

  Project Natal sadece konsolları değil, hayatımızı değiştirmeye hazırlanıyor.

  E3 fuarında açıklanması beklenen Natal  çıkmadan olay olmayı başardı. Birçok  kişi  projenin anlatılanlar kadar gerçek olmasının imkansız olduğunu iddia ederken Steve Ballmer'ın yaptığı açıklamalar kullanıcıların beklentilerini daha da fazla arttıracak cinsten.

  Zdnet sitesinin haberine göre Steve Ballmer Colombia, Bogota'da CEOlara yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  " Natal televizyonunuzun üzerinde duracak olan bir mikrofon ve kameradan oluşan bir sistem. Natal sadece oyun oynamak için geliştirilmedi. Artık kumanda ya da herhangi bir oyun konsolu olmadan elektronik aletlerinizi kullanabileceksiniz. Örneğin kanal değiştirmek için ufak bir hareketiniz ya da sesli komutunuz yeterli olacak."

  Xbox'ın genel müdürü Marc Whitten'ın da FastCompany'ye yaptığı röpörtaj bu haberi doğruluyor.

   " Oyun  oynamayı herkes beceremeyebilir. Bazıları konsolda çok iyi oyun oynarken bazıları oyun oynamak istemesine rağmen kontrollerden ve bir sürü tuştan ürküyor ya da bunu beceremiyor. Natal ile bunu tamamen ortadan kaldıracağız  fakat  yapacağımız  sadece bu olmayacak.

  Televizyon karşısına oturduğunuzda giydiğiniz formadan hangi takımı tuttuğunuzu anlayacak bir sistem düşünün. Ya da hakemin kötü bir kararına tepki verdiğinizde sesinizi  tanıyarak bunu anımsayan ve sürekli kendini yenileyen bir  teknolojiden  bahsediyoruz..."

  Natal tartışmaları süredursun bu açıklamalar beklentileri katlamaya yetiyor da artıyor bile...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı