ANKARA HABERLERİ

Naslı: “Ankara’nın Refah Artışı İnşaata Da Yansıyor”

IHA
08.10.2015 - 10:52Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜİK’in yaptığı araştırmada ferdi gelir düzeyi açısından Türkiye’nin en zengin ili çıkan Ankara’nın son yıllarda yakaladığı kalkınma ivmesinin inşaat sektörüne de yansıdığını bildirdi.
Türker Naslı, TÜİK’in açıkladığı “Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması” verilerini değerlendirirken, 2014 itibariyle Türkiye ortalamasında yıllık 14 bin 553 lira olan fert başına ortalama kullanılabilir gelirin Ankara’da 20 bin 446 liraya ulaştığını belirtti. Ankara’nın bu gelir düzeyi ile en zengin il olduğunu belirten Naslı, fert başına gelirde Başkent’i 19 bin 62 TL ile İstanbul ve 16 bin 935 TL ile İzmir’in izlediğini kaydetti. Naslı, “Zaten; her ne kadar İstanbul ekonomik büyüklüklerde birinci sırada yer alsa da nüfusa oranlayıp fert başına ortalamalara bakıldığında, birçok kriterde Ankara birinci sırada çıkacaktır” dedi. Ekonomik faaliyetlerde amacın ülkeyi kalkındırmak ve vatandaşının refah seviyesini yükseltmek olması gerektiğini ifade eden Naslı, “Bu araştırma bize gösteriyor ki Ankara bunu önemli ölçüde başarmaktadır. Ankara, son yıllarda sanayileşme alanında hızlı bir gelişim içindedir. Bu başarıda ilimizin ve ülkemizin kalkınması için azimle çalışan, vergisini düzenli ödeyen, işçisinin yaşam şartlarını düşünen, sosyal sorumluluklarını ihmal etmeyen Ankara iş dünyasının önemli bir payı vardır” diye konuştu.
ANKARA İNŞAATTA ARTIK CAZİBE MERKEZİ
Naslı, son yıllarda Türkiye ekonomisindeki büyümenin lokomotifi inşaat sektörü olduğunu belirtirken; Ankara’nın, sektörün en hızlı büyüdüğü illerin başında geldiğine işaret etti.
Son yıllarda kurumsallaşan Ankaralı firmaların, prestijli, kaliteli marka projelerle yepyeni ve modern bir Başkent inşa etme yolunda hayli mesafe aldıklarını belirten Naslı, şöyle dedi:
“Kişi başına gelire göre Türkiye’nin en zengin ili olduğu TÜİK araştırması ile ortaya konulan Ankara’daki hızlı kalkınmanın önemli göstergesi son yıllarda inşaat sektöründe yaptığı hamledir. Başkent ekonomisindeki genel büyüme ivmesi ve Ankaralının gelir artışı ile inşaat sektöründeki dinamizm birbirini besliyor. İnşaat sektörü canlı oldukça Ankara ekonomisi canlanıyor, Ankara ekonomisi büyüdükçe inşaatta dinamizm ve yatırımlar artıyor. İnşaat yatırımlarında giderek bir cazibe merkezi haline gelen Ankara, bu alanda İstanbul’u yakalamak üzere… Ben inanıyorum ki; Ankara’nın güçlü ekonomik potansiyeli önümüzdeki dönemde daha fazla harekete geçecek. Ankara her geçen gün hızlanacak kalkınma sürecinde ekonomisini büyüterek insanına yüksek gelir düzeyi ve müreffeh bir yaşam seviyesi sağlama yolunda çok daha büyük başarılara imza atacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Naslı: “Ankara’nın Refah Artışı İnşaata Da Yansıyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Naslı: “Ankara’nın Refah Artışı İnşaata Da Yansıyor” haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı