DİYARBAKIR HABERLERİ

Nasıranlı’dan Kadınlara Çağrı

IHA
26.02.2015 - 12:40Son Güncelleme :

YENİ GÜNEYDOĞU GENÇLİK SPOR KULÜBÜ BAŞKANI CEVDET NASIRANLI, KADINLARI ŞİDDETE KARŞI DÖVÜŞ SPORLARINA DAVET ETTİKLERİNİ BELİRTEREK, “KIZ ÇOCUKLARINA, GENÇ KIZLARA VE KADINLARA KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK. HİÇBİR ÜCRET TALEP ETMEDEN KADIN ANTRENÖRLERİMİZLE, KADINLARA KENDİLERİNİ SAVUNMAYI ÖĞRETMEYE HAZIRIZ” DEDİ.

IHA

Yeni Güneydoğu Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cevdet Nasıranlı, kadınları şiddete karşı dövüş sporlarına davet ettiklerini belirterek, "Kız çocuklarına, genç kızlara ve kadınlara kapımız sonuna kadar açık. Hiçbir ücret talep etmeden kadın antrenörlerimizle, kadınlara kendilerini savunmayı öğretmeye hazırız" dedi.
2011 yılında uyuşturucu ile ilgili rapor hazırlayarak, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduktan sonra devletin uyuşturucu ile ilgili politikasında değişikliğe gitmesini, daha sonra ise tefecilik, çocuklara yönelik cinsel istismar, hırsızlık ve uyuşturucu gibi konularda suç işleyenlerle ilgili yasal boşlukların giderilmesi amacıyla rapor hazırlayarak, bu dört konuda yasal düzenlemelerin yapılmasını sağlayan avukat Cevdet Nasıranlı’nın, toplumun bu sorunlarının çözümüne ilişkin çabası tüm hızıyla sürüyor. Aldığı Yeni Güneydoğu Gençlik Spor Kulübü ile sportif anlamda da uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele başlatan Nasıranlı, şimdi de kadına şiddeti bir nebze de olsa önlemek için kolları sıvadı.
"KENDİLERİNİ KORUYABİLİRLER"
Kulüp üzerinden yaptıkları projelerle binlerce kişiye ulaştıklarını, uyuşturucuya bulaşmış genç ve çocukları bundan kurtarıp, yeni genç ve çocukların uyuşturucuya bulaşmaması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Nasıranlı, kapılarının kadınlara da açık olduğunu vurguladı. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katledildiği olayda da ortaya çıktığı gibi kadınların çantalarında biber gazı taşımasının hiçbir faydasının olmadığını bu nedenle kendilerini korumaları için yeteneklerini geliştirmeleri gerektiğini ifade eden Nasıranlı, "Kulübümüz bünyesinde dövüş sporları eğitimleri veriyoruz. Şu anda çok sayıda kadın bu eğitimlere katılıyor. Ancak biz mümkün olduğunca çok kadına ulaşmak istiyoruz. Kadınlar, yeteneklerini geliştirerek, kendilerini hem şiddetten hem tacizden hem de kapkaç ve diğer olaylardan koruyabilirler" dedi.
Dövüş sporları kurslarına katılmak isteyen kadınlara, kadın antrenörler eşliğinde eğitim vereceklerine de dikkat çeken Nasıranlı, "Bütün kadınlara kapılarımız sonuna kadar açık. Kadına şiddetle ancak hep birlikte mücadele edebiliriz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Nasıranlı’dan Kadınlara Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nasıranlı’dan Kadınlara Çağrı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı