Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nasip kısmet neyse o olur

Terim, Milli Takım’daki geleceğine ilişkin ısrarlı sorulara bu yanıtı verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Galatasaray ile sözleşme uzatıp uzatmayacağı konusunda yorum yapmaktan kaçınan İmparator, “Benim burada hangi şartlarda bulunduğum çok aşikar” demekle yetindi.

A MİLLİ Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, geleceğinin Galatasaray’da mı yoksa ay yıldızlı ekipte mi olacağı sorularına yanıt vermekten kaçındı. Andorra maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Terim, “Benim burada hangi şartlarda bulunduğum çok aşikar. Israrla başka bir şey aranıyor gibi. Maç öncesinde benden bir şeyler almayı ummayın.
Ne benim durumum ne de 4 yıl... Yarına çıkacağımızın garantisi olmayan bir tabloda bir şey söylemek hiç kolay değil. Nasip neyse, kısmet neyse o olur” ifadelerini kullandı.

‘ÇALIŞACAĞIZ, DİDİNECEĞİZ, DİRENECEĞİZ...’

DENEYİMLİ teknik adam, gruptaki şansımız konusunda ise şu yorumu yaptı: “4 yıl sonra bu kutsal göreve yeniden geldik. Şansımızın çok az olduğu ve rakiplerimizin durumuna göre bir yere geleceğimiz bir ortamdayız. En iyi şekilde bitirmeyi hedefleyeceğiz. Çok uzak da olsa bu hayalimizin gerçekleşmesini diliyoruz. Birçok matematik hesabının yapıldığı bir ortamdayız. Allah çalışanın yanındadır. Biz de çalışacağız, didineceğiz ve hayalimizi gerçekleştirmek için uğraşacağız.”

Büyük hayallerimiz var

FATİH Terim, “A Milli Takım’da yeni bir başlangıç ve her zaman olduğu gibi büyük hayallerimiz var. Bu hayallerin de başlangıcını Andorra karşılaşması oluşturacak” dedi. Deneyimli teknik adamın, TFF’nin Andorra karşılaşması için hazırladığı maç kitabında, “Yeni başlangıçlar, büyük hayaller” başlıklı bir yazısı yayımlandı.
‘Yolumuz zorlu ve uzun’
Dört senelik aradan sonra yeniden Milliler’in başında bulunmanın son derece gurur verici bir durum olduğunu dile getiren teknik direktör Fatih Terim, “Yolumuzun zor, görevimizin de gerçekten ağır olduğunu biliyoruz. Ancak hedefin olduğu yerde inanç da her zaman olmaya devam edecektir. Sadece Andorra maçını değil grupta kalan 4 maçımızı da kazanarak, kasım ayında play-off oynamayı başarmak öncelikli amacımız” ifadelerini kullandı.

Bizi yalnız bırakmayın

TARAFTARLARA seslenen Terim, “Türk halkı hiçbir zaman Türk Milli Takımı’nı yalnız bırakmadı. Onlarsız milli takım düşünülemez, onların olduğu bir ortam bizi güçlü kılacaktır. Halkımız hep bizi desteklesin, biz de onlara layık olan bir milli takım ortaya çıkaralım” diye konuştu.

TERİM, “Oyuncularımızın hevesinden memnunum. Yarın (bugün) da bu doğrultuda bir takım olacak. İnşallah Romanya maçı istediğimiz gibi biter ve oradaki maç ımız final olur” dileğinde bulundu.

KAYSERİ’DE KIRMIZI-BEYAZ HEYECAN

BUGÜN Andorra’yı Kadir Has Stadı’nda ağırlayacak Milli Takım, dün Kayseri’ye indi. Kafileyi, ay yıldız kıyafetli genç kız ve Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor formalı çocuklar karşıladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz