« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nasıl transfer isterim

Dışarıdan bir oyuncu almaktansa, o parayı kadrodaki futbolcularıma dağıtıp, sıkıntıları ortadan kaldırmak isterdim. Yeni futbolcu transferini düşünerek, oyuncularımla aramdaki sevgi bağını koparamam.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın adı 100. kuruluş yılını kutladığı 2005’te sportif alanda ne yaptığından çok yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve ödenmeyen borçlarla anıldı. Oysa sarı kırmızılı takım Belçikalı hocası Eric Gerets yönetiminde başarılı maçlar çıkarıp ilk yarıyı lider F.Bahçe’nin yalnızca 4 puan gerisinde ikinci sırada tamamladı. Kimilerine göre, eldeki imkanlar ölçüsünde ligin en başarılı teknik adamıydı Gerets.

Takımlar devre arasında kadrolarını güçlendirmek için birbiri ile yarışırken G.Saray elindeki futbolcuları kaçırmamak için çaba harcıyor. İşte bu şartlar altında şampiyonluk mücadelesi veren sarı kırmızılı takımın hocası ile konuşuyoruz...

Sezon başında 17 günlük Hollanda kampında tanışma fırsatı bulduğum Belçikalı çalıştırıcı ve yardımcıları Erdal Keser ile Stumpf’la ilk devrenin bitiminde bir araya geldik. Belçikalı hoca, yönelttiğimiz tüm sorulara açık yüreklilikle yanıtlar verdi.

- Yönetimden ara transferde oyuncu istediniz mi?

"Bu şartlar altında transfere gerek yok. Kadromdaki bütün futbolculardan memnunum. Oyuncularımın hepsi istekli, performansları gayet iyi. Her şeyden önce özverilerine hayranım. Kafalarını sadece transfer alacakları yoruyor. Onları bu girdaptan kurtarmam lazım. Bu şartlar altında nasıl transfer isterim? Eğer böyle bir istekte bulunursam, hepsine haksızlık etmiş olurum. Oyuncularımla aramda oluşan sevgi bağını koparmak istemem. Dışarıdan alınacak oyuncuya verilecek parayı takım içindekilere dağıtmak daha uygun olur."

Fenerbahçe maçı

beni çok üzdü


- Ligin ilk yarısında en çok hangi maça üzüldünüz?

"F.Bahçe maçına çok üzüldüm. Çünkü bu maçta hata yaptık. Derbide ’kazanamıyorsan kaybetme’ felsefesinin dışına çıktık. Aslında böyle maçlarda bazı eksikleri görmek, ona göre oyun kalıbını uygulamak gerekirdi. Ama takmın kazanma arzusu, hırsı, geriye düşmenin yol açtığı acelecilik, sahadan mağlup ayrılmamıza neden oldu. G.Birliği yenilgisini ise hak ettik."

- 4 tane kaliteli forvet oyuncunuz var. Bu durum bazen sıkıntı yaratıyor mu?

"Aslında ben bu konuda çok şanslıyım. 4 forvet oyuncum da oynayacak durumda. Hepsinin de ayrı özellikleri var. Hakan’ın oyun felsefesi ile Necati’ninki çok ayrı. Nitekim Ümit Karan’ın da diğerlerine göre farklı bir stili var. Hasan Kabze de genç ve hırslı bir oyuncu. Bu yüzden her maçı ayrı düşünüyor ve kadroyu da ona göre oluşturuyoruz."

Hasarı en aza indirip

savaşı kazanacağız

- Saidou’nun performansı için ne diyeceksiniz?


"Saidou hakkında fazla bir bilgi sahibi değildim. Telefonla arayıp kampa katılmasını istedim. Benim için yalnız futbol oynamayı düşünen, orta alanda savaşcı bir futbolcu. Kendisini oynattığım yerde verimli oluyor.

- İkinci yarıdaki hedefleriniz ve beklentileriniz nelerdir?

"İkinci bölüme daha rahat gireceğiz. Biz, bir hedef için (şampiyonluk) bu yola baş koyduk. Ne pahasına olursa olsun, başarılı olmak istiyoruz.

Şu an için herkesin kafasında tek bir sorun var; parasızlık. El ele vererek bu sıkıntıyı aşmalıyız. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Zaferler hasar ister. Biz de hasarı en aza indirerek bu savaşı kazanacağız."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler