« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nasıl olsa atarız önce gol yemeyelim

S.Donetsk’e Kadıköy’de çok pozisyon verdiklerini söyleyen Portekizli hoca, Ukrayna yolculuğuna kadar defans kurgusu üzerinde duracak. Lviv’deki maçta rakibin baskı planı etkisiz hale getirilecek.

AHMET ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin teknik patronu Vitor Pereira, Shakhtar rövanşı için savunma çalıştırıyor.
Portekizli, Lviv’de nasılsa gol atacaklarını söylerken, “Gol fonksiyonlarımız çok fazla… Nasılsa orada bu şekilde bir gol bulacağız. Öncelikle gol yememeliyiz. Takım savunmasını iyi oturtmalıyız. Herkes üzerine düşeni yaparsa bunu başarabiliriz” dedi. Pazartesiye kadar bu tarz çalışmalara ağırlık verecek olan Pereira, oyuncularından 5 noktada önemli uyarılarda bulundu:


1- Takım oyunu oynuyorlar


İLK maçta rakibe 3-4 tane çok önemli pozisyon verildiğini ve Shakhtar’ın hızlı hücumlarının büyük sorun oluşturduğunu belirten Pereira, bu nedenle yeni bir savunma çalışmasına başlayacaklarını belirtti.


2-Gerekirse taktik faul yapın

NANI, Fernandao, Diego ve Sow’un savunmayı hücumdan başlatmalarını isteyen Pereira, “Kaptırılan topların o bölgeden çıkmasına izin vermeyin” dedi. Portekizli hoca gerekirse taktik faullerle hızlı hücumların kesilmesini istedi.


3- Bekler ileri çok çıkmayacak


PEREIRA, hücumda çok etkili olan Şener ve Caner’den çok fazla öne çıkmamalarını istedi. İkiliye, rakibin hızlı kanatlarına karşı savunmada boşluk vermemek için kontrollü oynamalarını söyledi.

4-Stoper açığına kanat takviyesi


PEREIRA, rövanşta beklere büyük görev düştüğünü söyledi. Stoperlerin ağır olması nedeniyle beklerin sürekli ters kadameye girmesini isteyen Portekizli, iki kanattan beklerin arkasını toplamasını istedi.


5-Fernandao arayı kapatacak


PEREIRA, en uçtaki Fernandao ile stoperler arasındaki mesafenin kısa olması gerektiğini vurguladı. Antrenmanda bu konu üzerinde ısrarla durulurken rakibin hareketli ve teknik oyuncularına karşın tüm takımın birbirine yakın oynaması istendi.Bunları da Beğenebilirsiniz