Ege Haberleri

  Nasıl içinize siniyor mu

  Latif Sansür
  17.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuşadası Kese Dağı’nda, her gün yerli ve yabancı turistlerin gezdiği seyir terasında bulunan Atatürk anıtının kaidesindeki mermer ve pirinç yazılar döküldü, çevresi çöplüğe döndü, adaleti temsil eden heykelin terazisi çalındı.

  Yeri değişecekmiş

  Anıtla ilgili çok şikayetler aldıklarını, bazı vatandaşların belediyeye durumu ilettiğini anlatan Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şube Başkanı Nail Topal, "Belediye başkanı ve meclis üyelerine durumu aktardık. Anıtın başka bir yere taşınacağını, burası için farklı projeleri olduğunu söylediler" dedi.

  Projeyi istediler

  Topal, anıtın taşınmasına kadar bir şeyler yapılmasını istediklerini, bir eleman görevlendirildiği yanıtı aldıklarını söyledi. Topal, anıtın kaldırılmasının farklı yorumlanmaması için götürüleceği alanla ilgili projeyi de görmek istediklerini vurguladı.

  Baykal’a iletilecek

  Kuşadası’na tatile gelip fotoğraf çekmek için terasa çıkan inşaat mühendisi Süleyman Çırak ise gördüğü manzaradan utandığını söyledi, "Belediye başkanının yapması gereken ilk iş, ulu öndere sahip çıkıp, anıtın etrafını düzenlemek. Fotoğrafları CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a ileteceğim" dedi.

  Kuşadası’na hakim ve seyir tepesi olarak kullanılan Kese Dağı’nda anıt önünde yeralan ve adaleti temsil eden genç kızın elindeki terazi de kimliği belirsiz kişilerce çalınmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı