"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Nasıl bildin?

Yolu kesip milletvekilini kaçırıyorlar.

Ne bu?

-?Güvenlik zaafı.

Nereden bildin yahu? O bölgede güvenlik olmadığı hiç aklımıza gelmezdi doğrusu... Demek ki o ıssız yollar hiç tekin değil.

Nerde bu devlet?

***

Yüzlerce kişinin yüzlerce defa sınırdan sızıp içeri girdiği, seri baskınlar düzenlediği bir bölgede meğer güvenlik sorunu olduğunu şıp diye nasıl bildin arkadaş?

Bu ne zeka?

Şemdinli’de 20 gün süren çatışmaları saymazsak, biz zannediyorduk ki bölgede asayiş mükemmel... Halbuki can güvenliği yokmuş arkadaş, iyi ki söyledin... Ama nasıl bildin? Nasıl anladın?

**

Daha evvel kaçırılan öğretmenleri, mühendisleri, kaymakam, polis, asker, işçi, toplam 120 küsur vatandaşı saymazsak Hüseyin?Aygün kaçırılan ilk insan oluyor,

öyle mi? Demek ki oraları tehlikeli yerler. Ne zamandan beri böyle oldu? İyi ki söyledin arkadaş... Kaçakçıyı terörist, teröristi çoban zannettiğimiz günleri saymazsak, oraları çok huzurlu yöreler olarak bilirdik.

Demek ki oralar da bozulmuş.

28 yıl önce bugün (yarın) Eruh’ta bir el silah patladı. Hepsi o kadar zannettik... Ama şimdi sen keşfediyorsun ki meğer güvenlik sorunu var. Bonjur arkadaş.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI