ERZURUM HABERLERİ

Narman’da Pazarcıların Çilesi

IHA
28.10.2015 - 14:00Son Güncelleme :

NARMAN'DA PAZARCILARIN ÇİLESİ

IHA

Erzurum’un Narman İlçesi’nde yeni açılan cadde üzerinde Salı günleri kurulan Salı pazarında devam eden asfalt ve kaldırım çalışmaları pazarcıları olumsuz etkiliyor.
Yeni asfalt atılan yolda eğimin ve su akıntısının yetersiz olması nedeniyle pazarın kurulduğu yerin su altında kalması pazarcıları isyan ettirdi. Son günlerde devam eden sağanak yağış sonucu hazırlıksız yakalanan Pazar esnafı su birikintilerinin içerisinde satışlarını yapmaya çalışıyor. Su çekmemesi için ayakkabılarına bağladıkları poşetlerle satışlarını gerçekleştiren pazarcılar çilelerinin bir türlü bitmemesinden dolayı isyan ettiler. Pazar esnafı “Alt yapı yapılmadan buraya asfalt yaptılar kaldırım yaptılar. Gereksiz bir yatırım oldu bu. Su nereye gidecek şu halimize bakın. Pazar esnafının hali ne olacak bunu baştan düşünseydiler. Zararlarımız oldu malzemelerimiz su içinde kaldı müşteriler gelemedi satış yapamadık üstüne üstelik birde buradan işgaliye parası alındı. Halimiz ne olacak bilemiyoruz bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz” dediler.
Ayaklarına bağladıkları Poşetlerle satış yapmaya çalışan pazarcılar kendi çabalarıyla su birikintisi içinde alış verişe gelen vatandaşlara yardım ederek sudan geçmelerine yardımcı oldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Narman’da Pazarcıların Çilesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Narman’da Pazarcıların Çilesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı