ERZURUM HABERLERİ

Narman Çayı Kan Akıyor

IHA
27.02.2015 - 18:16Son Güncelleme :

NARMAN’DA İLÇEYİ İKİYE BÖLEN DERE KANALİZASYON VE İLÇE MEZBAHANEDEN AKAN KAN VE DÖKÜLEN SAKATATLAR NEDENİ İLE İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDER HALDE AKMAYA DEVAM EDİYOR.

IHA

Narman’da ilçeyi ikiye bölen dere kanalizasyon ve ilçe Mezbahaneden akan kan ve dökülen sakatatlar nedeni ile insan sağlığını tehdit eder halde akmaya devam ediyor.
İlçe merkezi kanalizasyon atıklarının aktığı dere içerisinde yaz ayların da hiç su olmazken kanalizasyondan akan su insan sağlığını da tehdit ediyor. Yıllardır aynı durumda bulunan derenin insan ve çevre sağlığını koruması gereken kurumların duyarsız kalması ilçe halkının tepkisini çekiyor.
MEZBAHANE OKULA 100 METRE UZAKLIKTA
İlçe Mezbahanesinin atıkları sakatatlar yine hemen yan tarafın da bulunan dere içerine atılarak adeta çevre katliamı yapılıyor. Anadolu Sağlık Meslek Lisesine 100 metre uzaklıkta bulunan Mezbahane hijyenik açıdan yetersiz kalması bir yana birde kesilen hayvanlardan akan kanın direk dereye akıtılması çevre katliamı insan sağlığını tehdit ediyor.
SUYLA BAHÇE SULUYORLAR
Kanalizasyon ve Mezbahaneden akan kan suları ilçede bulunan tarım arazilerinin de sulanmasında kullanılıyor olması yaşanan tehlikeyi büyütüyor. Sorunun özellikle yaz aylarında farklı bir boyut kazandığına dikkat çeken vatandaşlar. Sorunun çözümü konusunda yetkililerden destek istediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Narman Çayı Kan Akıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 18 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Narman Çayı Kan Akıyor haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı