ŞANLIURFA HABERLERİ

Narlıdere'nin üst kirişleri atıldı

DHA
31.01.2018 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA,(DHA)- ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır karayolunda başlatılan Narlıdere köprülü kavşak çalışmaları devam ediyor. Derenin üzerine kirişlerin atılmasıyla birlikte bölgede trafik akışının rahatlanacağı belirtildi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  inşaat çalışması devam eden Narlıdere Köprülü Kavşak çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı. Projenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa ulaşımdaki sorunların bir bir giderildiğinin altını çizdi. Yapımına devam eden 3 katlı köprülü kavşağın üst kirişlerinin monte edildiğini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa ulaşımının kuzeye açılmasında büyük önemi olan GAP Bulvarı ve Diyarbakır yolunda sorunsuz ve konforlu bir akış sağlanması için planladığımız köprülü kavşakların yapılması büyük bir önem arz ediyor. Gerek Fen İşleri Daire Başkanlığımız gerekse de yüklenici firma ekiplerimiz yoğun bir tempo ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu gün incelemelerimizde köprülü kavşağımızın kirişleri atılıyor. Gördüğümüz kadarıyla Şanlıurfa'da yapılan doğru işlere ve büyük projelere vatandaşlarımız sahip çıkıyor. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı vatandaşlarımızın anlayışla karşılamasını bekliyoruz. Köprülü kavşağımız tamamlandığında şehrimize katacağı  artıların daha fazla olacağını biliyoruz. Böyle büyük projelere Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak  imza atığımız için çok mutluyuz. Her şey Şanlıurfa'mız, her şey insanlarımız, her şey Şanlıurfa'mızın geleceği içindir. Geldiğimiz günden bu yana Şanlıurfa'mız için çalışıyoruz, ilk geldiğimiz zamanlar hemen işe koyularak projelerimizi masaya yatırarak kaynak bulma noktasında başladık. Ve bugünde projelerimizi bir bir hayata geçirmekten dolayı memnunuz. Projemizin yüzde 50'si tamamlanmış bulunmakta Allah'ın izni ile mart ayında trafik akışını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
Ayrıca yapımı devam eden Narlıdere köprülü kavşağının tamamlanması ile birlikte Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır karayolu güzergahı ise dal-geç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edileceği kaydedildi.
FOTOĞRAFLI    

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Narlıdere'nin üst kirişleri atıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı