Ege Haberleri

  Narkozdan felç oldu iddiası

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  25.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Gülten Kara’nın böbreğindeki taş Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde parçalanmak istendi.

  DENİZLİ’de emlakçı Rasim Kara (45), eşi Gülten Kara’yı (41) böbrek rahatsızlığı nedeniyle geçen 28 Aralık’ta Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Doktorlar, iki çocuk annesinin böbreğindeki taşın kırılmasına karar verdi. Ancak taş lazerle kırılırken Kara, canının çok yandığını söyledi. Doktorlar da uyutarak taşı kırmaya karar verdi. Duyarlılık testi yapmadan narkoz verildiği ileri süren Kara’nın kalbi durdu, müdahaleyle tekrar çalıştırıldı.
  Beynine bir süre oksijen gitmeyen Kara, bitkisel yaşama girdi, gözlerini 160 gün sonra açtığı ileri sürüldü.
  Rasim Kara, felç olan eşinin, “Yapacak bir yel yok” gerekçesiyle taburcu edilmek istendiğini de ileri sürdü, şunları söyledi:
  “Tedavisinin sürmesi için ısrarcı oldum. Kabul etmediler, polis zoruyla hastaneden çıkarıldık. Israrlarımız üzerine eşim Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ise eşimin tedavisine Kurban Bayramı’ndan sonra başlanabileceği söylendi.”
  Savcılığa şikayet
  Eşinin felç olmasından  Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ni sorumlu tutan Kara, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak, suç duyurusunda bulundu. Eşinin tedavisine Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde devam edilmesini istediğini belirten Kara, “Bir yandan eşinin tedavisi için çalışırken, bir yandan da hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
  Pamukkale Üniversitesi Hastanesi yetkilileri ise, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı