ANKARA HABERLERİ

Nar taneleri çiçek açıyor

Hürriyet Haber
03.07.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Yetiştirme yurdundaki 18-24 yaş grubu arası genç kadınların kişisel ve mesleki gelişimlerini sağlamak ve istihdama katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen "Nar Taneleri: Güçlü Genç Kadınlar, Mutlu Yarınlar" Projesi’nin eğitim çalışmalarının ilki Ankara’da başlayacak.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) ile Boyner Holding ve Grup Şirketleri, Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) gibi kurumların desteğiyle tasarlanan projede, genç kadınlara verilecek kişisel gelişim eğitimlerinin ilki 4-19 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Bu özel programın ikincisi ise 1-16 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kariyer planlama

Eğitim programlarına katılacak katılımcılar, toplumsal cinsiyet, kendini tanıma, olumsuz duygu ve stres yönetimi, kendini ifade etme, CV hazırlama, kadın sağlığı, mülakat teknikleri, dış görünüş ve beden dili, farkındalık-özgüven, iş arama becerilerinin geliştirilmesi, kariyer planlama, hak alma bilinci gibi konularda ’PERYÖN, İŞKUR ve Kadın Sivil Toplum Kuruluş’larından eğitim alacaklar.

Eğitimler süresince Boyner Grubu Gönüllüleri tarafından planlanan sosyal aktivitelere katılacak kadınlara ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü de yararlanabilecekleri hizmetlere ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Tanıtımı 4 Mart 2009’da yapılan ve 2013 yılına kadar beş yıl boyunca sürecek olan Nar Taneleri Projesiyle bu güne kadar yedi ilde yetiştirme yurtlarında yetişmiş genç kadınlara ulaşılarak, proje kapsamına alındı. Bu süreçte yer almak isteyen eğitmenler, mentorlar ve görüşmelere katılan gönüllülerle iç eğitim çalışmaları tamamlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Nar taneleri çiçek açıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı