EDİRNE HABERLERİ

Nar, Pazarcının Baş Belası

IHA
26.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

EDİRNE PAZARINDA NAR, BEKLENEN RAĞBETİ GÖRMÜYOR

IHA

Edirne’de pazarcı esnafı nar satamamaktan şikayetçi. Ege’den temin edilen nar, Edirne’de vatandaşlar tarafından talep görmeyince pazarcı esnafının elinde kalıyor.
C vitamin deposu olarak bilinen nar, son günlerde vatandaş tarafından rağbet görmüyor. Edirne’de pazartesi pazarında en az satılan meyvelerin başında nar geliyor. Durumdan şikayetçi olan pazarcı esnafı, tezgahlarına sayıyla aldıkları narı satamadıklarını belirtti. Pazarda kilosu 2 ila 2 buçuk TL’den satılan narın satışının havaların soğumasıyla birlikte artması bekleniyor.
Pazarcı esnafından Kadir Asır, narın satışının oldukça az olduğunu söyleyerek, "Satış olmadığı için insanların alım gücünün olmadığını düşünüyorum. Şu anda en çok domates satılıyor. İzmir’den alıyoruz bu narları sayıyla alıyoruz ama haftalarca satamıyoruz. İnsanlar nar yemek istemiyor. Aslında yeseler faydasını görecekler. Dileğimiz narı insanların yemesi yönünde" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Nar, Pazarcının Baş Belası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nar, Pazarcının Baş Belası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı