TEKİRDAĞ HABERLERİ

Namık Kemal Üniversitesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçinde 24’üncü

IHA
09.10.2015 - 12:33Son Güncelleme : 09.10.2015 - 12:34

ANKARA’DA YAPILAN 3’ÜNCÜ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ ZİRVESİ’NDE AÇIKLANA PERFORMANS GÖSTERGELERİ VERİLERİNDE, TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 24’ÜNCÜ SIRADA YER ALDI.

IHA

Ankara’da yapılan 3’üncü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde açıklanan performans göstergeleri verilerinde, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 24’üncü sırada yer aldı.
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nin her yıl ekonomik büyüklükleri, teknolojik tabanlı yeni firma oluşumuna ve istihdama katkıları, üniversite-sanayi işbirliğine destekleri, fikri mülkiyet hakları ve ihracatları gibi değişkenler yönünden inceleyerek, performansları ölçülmektedir. Bu kapsamda 2014 yılı TGB performans göstergeleri Ankara’da yapılan 3.’üncü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde açıklandı. Namık Kemal Üniversitesi, 61 Teknoloji Geliştirme Bölgesi içinde firma alımını tamamlayarak yüzde 100’lük doluluk oranı ile bu alanda faaliyet başladığı ilk yılda 24’üncü sırada yerleşerek, son 5 yılda kurulan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içinde de 4’üncü sırada yer aldı.
Başarıda emeği geçen tüm paydaşlara ve bünyesindeki firmalara teşekkür eden Namık Kemal Üniversitesi TEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, hedeflerinin 2015 TGB Performans Göstergeleri içinde daha üst sıralar çıkmak olduğunu açıkladı. Bununla ilgili olarak NKUTEK bünyesinde Teknopark, TTO Teknoloji Transfer Ofisi ve Kuluçka Merkezi’nin faaliyetlerinin kararlı bir şekilde devam edeceğini ifade eden Prof. Dr. Bülent Eker, hızla yapılaşma ile yeni uygulama modellerini devreye sokarak, üniversite sanayi işbirliğinin arzu edilen seviyelere çıkarılacağını vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Namık Kemal Üniversitesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçinde 24’üncü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Namık Kemal Üniversitesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi İçinde 24’üncü haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı