TEKİRDAĞ HABERLERİ

Namık Kemal Üniversitesi’nde Dünya İstatistik Günü Etkinliği Düzenlendi

IHA
21.10.2015 - 13:40Son Güncelleme :

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK KONFERANS SALONU’NDA DÜZENLENEN PROGRAMA, REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. M. İHSAN SOYSAL, KARİYER UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRÜ DOÇ. DR. MURAT ÇETİN, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI DOÇ. DR. DURMUŞ ÇAĞRI YILDIRIM, EKONOMETRİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. EMRAH İSMAİL ÇEVİK, TÜİK EDİRNE BÖLGE MÜDÜRÜ KENAN ÇELEBİ, BİLGİ İŞLEM VE İLETİŞİM TAKIM SORUMLUSU FEVZİ GÜNDER, FİYAT İSTATİSTİKLERİ TAKIM SORUMLUSU VEDAT CAN, TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİ, ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİ KATILDI.

IHA

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü ortaklaşa “Dünya İstatistik Günü” programı düzenledi.
Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Durmuş Çağrı Yıldırım, Ekonometri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah İsmail Çevik, TÜİK Edirne Bölge Müdürü Kenan Çelebi, Bilgi İşlem ve İletişim Takım Sorumlusu Fevzi Günder, Fiyat İstatistikleri Takım Sorumlusu Vedat Can, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
TÜİK’in kaliteli ve doğru veriyi üretmesinde idari kayıtların rolünün arttırılması gerektiğini söyleyen TÜİK Edirne Bölge Müdürü Kenan Çelebi, “TÜİK’in tanıtımından ziyade daha iyi veri daha iyi yaşam ilkesi çerçevesinde AB’nin bazı ülkelerinin ekonomik krize girmelerinde doğru veri ve istatistiklerin tutulmaması ve gizlenmesinin önemli. Bilişim teknolojilerinden daha etkin yararlanılması, istatistiklerin koordinasyonu ve denetiminin hayati fonksiyon görecek” dedi.
İstatistik sadece geçmişi değerlendirmekle kalmaz, gelecek ile ilgili öngörüler yapma imkanı sunduğunu ifade eden Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah İsmail Çevik, “Günümüzde İstatistik” konulu sunumunda, her beş yılda bir kutlanan Dünya İstatistik Günü’nün üniversitemizde kutlanmasının ayrı bir öneminin olduğunu vurguladı. Doç. Dr. Emrah İsmail Çevik, "Sübjektif yargılardan kurtulabilmek için doğru ve kaliteli istatistiğe ihtiyaç vardır. Çevik ayrıca Big Data ve Nowcastin (Şimdiöngörü) kavramlarının istatistikte önemli bir çığır açacak” dedi.
“Dünya İstatistik Günü” etkinliği, katılımcılara günün anısına teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Namık Kemal Üniversitesi’nde Dünya İstatistik Günü Etkinliği Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Namık Kemal Üniversitesi’nde Dünya İstatistik Günü Etkinliği Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı