« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Namağlup şampiyon

Sarı Melekler, Vakıfbank Güneş Sigorta T.T.’ye yine şans tanımadı. Rus Kulesi Gamova önderliğinde üst üste ikinci kez şampiyonluğa uzandı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

FİLENİN kraliçesi Sarı Melekler… Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi final serisinin üçüncü maçında Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u 3-0 yenip, 30 maçta namağlup şampiyonluğa ulaşırken bir rekorun da sahibi oldu.
Final serisinde ilk iki maçı 3-2 kazanan sarı lacivertliler, dün kupayı zorlanmadan aldı. Maçın en önemli yönü Gamova-Güneş Sigorta mücadelesi şeklinde geçmesi oldu. Final serisinin en değerli oyuncusu, en iyi smaçörü ve en skorer ismi seçilen Moskova Kulesi Gamova dün çoştukça coştu, blokların üstünde vurdu. 23 sayı ile lige son noktayı koydu.

SALON: TVF 50.Yıl
HAKEMLER: Ümit Sokullu (****), Hikmet Ay (***)
V.GÜNEŞ SİGORTA T.T: Stam (*), Poljak (***), Arzu (**), Nikoliç (**), Bahar (*), Neslihan (***) (Gizem-libero **, Maculewicz *, Serpil **, Gözde **, Özge * )
F.BAHÇE ACIBADEM: Çiğdem (**), Gamova (****), Osmokroviç (***), Eda (**), Naz (**), Seda (***) (Nihan-libero **, Songül *, Dirick*- ***, İpek *)
SETLER: 22/25, 24/26, 21/25 ? SÜRE: 84 dakika (27- 28-29)

MVP Gamova

SARI Melekler’in yıldız oyuncusu Ekaterina Gamova, final serisinin en başarılı (MVP) ismi seçildi. Ayrıca en iyi smaçör ve en skorer oyuncu ödüllerinin de sahibi oldu. Diğer yandan, final serisinin en iyi pasörü Fenerbahçe Acıbadem’den Naz Aydemir, Nihan Güneyligil en iyi libero, Çiğdem Can Rasna ise en iyi blokçu ödülünü aldı. En iyi servis atan ve en iyi servis karşılayan sporcu ödüllerini ise Vakıfbank’tan Gözde Kırdar aldı.

60 bin TL ödül

Fenerbahçe Acıbadem şampiyonluk kupasını, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay verdi. Sarı lacivertli ekip, şampiyonluk kupası ile birlikte şiltlerini ve 60  bin TL’lik ödül çekini de Karabıyık ve Atalay’dan aldı. Oyuncular kupayı daha sonra sponsorları olan Acıbadem’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’a götürdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler