İZMİR HABERLERİ

Nalan Tuntaş'a yoğun ilgi

DHA
25.04.2017 - 11:14Son Güncelleme :
DHA

İÇİMDEKİ Yalnızlık, Baharda Yağmura Özlem, Saatin Durduğu An, Arşipel’in Çocukları, Cahide, Zor Yıllar ve Zirvede kitaplarıyla kendine has bir üslup ve okuyucu kitlesi yaratan İzmirli yazar Nalan Tuntaş, 22. İzmir Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluştu.

Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan son kitabı, 80'li yıllardan günümüze uzanan bir kendini sorgulayış hikayesi ‘Zirvede’yi imzalayan yazar Nalan Tuntaş’a yoğun ilgi vardı. Kitap fuarlarında insanları, özellikle de gençleri kitap alırken görmekten mutlu olduğunu söyleyen Tuntaş, “Okuru az olan bir ülke olduğumuz için üzülüyorum. Fakat fuarlarda bu hüznümü biraz da olsa giderebiliyorum. Büyük bir heyecanla yazmaya başlayıp kitap yayınlandıktan sonra gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalıyoruz. Kitap okumayan bir milletiz. Ama yine de pes etmiyorum. Kitap yazmanın heyecanı bambaşka" dedi.

'Zirvede' kitabını imzalayan Tuntaş, kitabın konusu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Acılar içinde geçen çocukluk yıllarından sonra gerçek aşkı bulduğu yanılgısıyla kendisini erkeğinin güvenli kolları arasına bırakan Zeynep, çok geçmeden aradığının bu olmadığını fark eder. İşte o zaman aşkın ne olduğunu sorgulamaya başlar ve kendini derin bir hesaplaşmanın içinde bulur."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Nalan Tuntaş'a yoğun ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nalan Tuntaş'a yoğun ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı