İZMİR HABERLERİ

Nakliyecilerden akaryakıt zamlarına tepki

Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)  Y / İZMİR, (DHA)
15.11.2017 - 09:07Son Güncelleme :

İZMİR Kara Nakliyecileri Derneği Başkanı Adnan Çetin, üst üste gelen akaryakıt zamları nedeniyle nakliye firmalarının çok zor duruma düştüğünü söyledi. Çetin, sektörün kurtuluşunun, taşıma hizmetlerindeki fiyatların da artırılmasıyla mümkün olacağını belirtti.

Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)  Y / İZMİR, (DHA)

 

Türkiye'de son günlerde arka arkaya yapılan akaryakıt zamlarıyla, mazotun litre fiyatının 5 lirayı geçmesi sonucu nakliye firmalarının zor günler yaşadığını söyleyen İzmir Kara Nakliyecileri Derneği Başkanı Adnan Çetin, şöyle konuştu:

"Taşıma sektörünün birinci gider kalemi akaryakıt, amortisman, sigorta ve tamir giderleridir. Son zamanlarda mazota sık sık yapılan fiyat artış ayarlamaları, taşıma işlerini üstlenmiş firmaları çok zor durumda bırakmıştır. Nakliye firmalarımız; ihracatçı işadamları, fabrika sahibi üreticiler gibi işverenlerle, akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle anlaşmakta zorluklar yaşamaktalar. Akaryakıt zammının yanında diğer gider kalemlerinden olan lastik, bakım giderleri, mali mesuliyet ve kasko sigorta giderlerinin de artması araç sahiplerini çok zorluyor. Netice olarak bu zamlar altında ezilen nakliye sektörünün kurtuluşu, nakliye fiyatlarında yeterli bir artış sağlanmasını gerektirmektedir. Bu da piyasadaki diğer ürünlere de ister istemez yansıyacaktır." 

 

Etiketler: nakliyeci , MAGAZİN

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Nakliyecilerden akaryakıt zamlarına tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Kasım 2017 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nakliyecilerden akaryakıt zamlarına tepki haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı