DÜZCE HABERLERİ

Nakliye İş Sendikası’na Bağlı PTT Çalışanları Tepkili

IHA
27.02.2015 - 12:41Son Güncelleme :

FOTO: NAKLİYE İŞ SENDİKASI’NA BAĞLI PTT ÇALIŞANLARI PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜNDEN MERKEZ POSTANEYE KADAR SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER.

IHA

Nakliye İş Sendikası’na bağlı PTT çalışanları PTT başmüdürlüğünden merkez postaneye kadar sloganlar eşliğinde yürüdüler. Merkez postane önünde ise basın açılaması yaparak tepkilerini dile getirdiler.
Nakliye iş Sendikasına bağlı işçiler tepkili. İşçiler tepkilerini dile geçirmek için yaklaşık 2 kilometre yol yürüdüler Merkez postane önünde basın açıklaması yaptılar.
Nakliye İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Murat Kabak, taşeronluğun adeta çağdaş bir kölelik sistemi haline geldiğini sorunların günden güne büyüdüğünü belirterek “Maaşların zamanında yatırılmaması, iş güvencesinin olmaması, baskı ve tehdit altında çalışma görevlendirilen alanlardan başka alanda çalışma, iş güvenliği ve saymayacağımız pek çok sorun taşeron çalışma sisteminin olumsuz getirileridir. Bunlar yetmezmiş gibi hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında hileli bir biçimde asıl işler de taşerona devredilmekte açıkça yasalar çiğnenmektedir. Saydığımız bu sorunlar çalıştığımız kurum olan PTT’de somut bir biçimde yaşanmaktadır. PTT’de çalışa biz taşeron işçiler PTT’nin alt işlerini değil asıl işlerini yapmaktayız” dedi.
Paso haklarının elinden alındığını söyleyen Şube Başkanı Murat Kabak, “Düzce Belediyesi hukuka aykırı biçimde paso hakkımızı gasp etmiştir. PTT’de durumu yargıya taşımıştır. Yargı aşaması sonuçlanıncaya kadar kadrolu personeline yol ücreti yardımında bulunmuştur. Bu yardımın sosyal hak olduğunu biz taşeron işçilere de verilmesi gerektiğini beyan ettik. Bunun üzerine yaptığımız yazılı başvuruya kurumun verdiği cevapta, sizler firma personelisiniz firmanın servis koyma yükümlülüğü var ve yerine getirmiyorlar şeklinde bir cevap ile karşı karşıya kaldık” diye konuştu.
Kabak, konuşmasını “İnanıyoruz ki ülkede tüm işçiler bu kölelik düzenine karşı hep birlikte bütünlüklü bir mücadele hattı kurulabilirse taşeron çalışma sistemini tarihin çöplüğüne gömebiliriz. Biz PTT taşeron işçileri bu konuda kararlıyız” diyerek sonlandırdı.
Polisin geniş güvelik önlemi aldığı yürüyüş ve basın açıklaması olaysız bir şekilde son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Nakliye İş Sendikası’na Bağlı PTT Çalışanları Tepkili hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nakliye İş Sendikası’na Bağlı PTT Çalışanları Tepkili haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:51
  • Guneş
   07:35
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı