« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Naklen yayın için top Federasyon’da

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tahkim Kurulu, F.Bahçe maçlarının BİMAŞ kanallarından yayınlanmasıyla ilgili gerekçeli kararını dün Futbol Federasyonu'na bildirdi. Bu durumda federasyonun, bu karara uyması ve F.Bahçe'nin maçlarının BİMAŞ'tan yayınlanmasına izin vermesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda, F.Bahçe maçlarının naklen yayın hakkını BİMAŞ'a veren Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bu konudaki gerekçeli kararını dün Futbol Federasyonu'na bildirdi. Abdullah Kiğılı başkanlığında dün toplanan federasyon yönetimi, konuyu görüşmeye başladı. Gerekçeli kararı değerlendiren Futbol Federasyonu yönetimi, Hukuk Kurulu'nun da görüşlerine başvurdu.

Federasyon yönetimi önümüzdeki günlerde tekrar toplanarak, F.Bahçe maçlarının naklen yayınıyla ilgili kesin kararını verecek. Federasyon Başkanı Abdullah Kiğılı yaptığı açıklamada, ''Tahkim Kurulu bize gerekçeli kararını bildirmiştir. Sorunun çözümüne az bir süre kaldı.'' dedi. Futbol Federasyonu'nun alacağı son karara göre, F.Bahçe maçlarının naklen yayınında yaşanan sorun da çözülecek.

Federasyon, Tahkim Kurulu'nun kararı doğrultusunda hareket ettiği taktirde futbol özgürlüğüne kavuşacak ve milyonlarca futbolsever, F.Bahçe maçlarını açık kanaldan izleme zevkine sahip olacak. Hukukçular, Tahkim Kurulu'nun kararının nihai olduğunu ve bu doğrultuda Futbol Federasyonu yönetiminin, F.Bahçe maçlarının yayın hakkını BİMAŞ'a vermesi gerektiğini belirttiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz