MANİSA HABERLERİ

Nakışyapar: ’Şüphelileri 155’e İhbar Edin’

IHA
10.08.2015 - 09:38Son Güncelleme :

NAKIŞYAPAR; ŞÜPHELİLERİ 155’E İHBAR EDİN

IHA

Kula İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, vatandaşların şüpheli gördükleri şahısları 155 ihbar hattına bildirmeleri konusunda uyarılarda bulunarak, suçla mücadelede halk desteğinin önemine dikkat çekti.
Konu ile ilgili açıklama yapan Kula ilçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, “Suçluyu ihbar etmek, ’ispiyon’ anlamına gelmez, tam aksine suçluyu ihbar etmek bir vatandaşlık görevidir" dedi. Toplum güveninin sağlanması noktasında vatandaş desteğinin şart olduğunu dile getiren Nakışyapar suç ve suçluyla mücadelede ihbarın önemine değindi.
İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, “Kişi nasıl fiziki sağlığını düşünüyorsa, toplum sağlığını da, dolayısıyla asayiş sağlığını da düşünmek zorunda." dedi. Vatandaşların çevresinde gördüğü şüpheli kişileri veya çevreye korku salarak yasa dışı suç işleyenleri zaman geçirmeden ’155 Polis İmdat Hattı’na bildirmesini isteyen Nakışyapar, "İhbar etmek, ispiyon anlamına gelmez. Vatandaşların duyarlı olmasını bekliyoruz, bir ihbarın çok önemli olduğunun unutulmaması gerekiyor. Vatandaş, gördüğü şüpheli paketleri, kişileri, nerede olursa olsun 155’e ihbar etmelerinin bir vatandaşlık borcu olduğunu unutmasın. Suçla mücadele bilgi paylaşımını, istihbarat paylaşımını içerir. Bu sadece polisin, jandarmanın ve diğer güvenlik güçlerinin yapacağı bir iş değildir. Onların asli görevi bu, ama vatandaşın da ilgili konularda polisle, güvenlik güçleriyle işbirliği içerisinde bulunması lazım." uyarısında bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Nakışyapar: ’Şüphelileri 155’e İhbar Edin’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nakışyapar: ’Şüphelileri 155’e İhbar Edin’ haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:03
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:48
Sayfa Başı