Ege Haberleri

EGE

  Nakışçılar dünyaya açıldı

  Hürriyet Haber
  02.01.2015 - 17:58 | Son Güncelleme: 02.01.2015 - 18:00

  İZMİR Nakış Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kuloğlu, Türk nakış sanayicileri olarak başta Kazakistan olmak üzere Türk Cumhuriyetleri’nde eğitim vermeye başladıklarını söyledi.

  Kuloğlu, “Kazakistan’da sektör hızla büyüdüğü için bilgi ve teknoloji eksikliği var. Bilgi bankaları yok. Türkiye’yi hami olarak kabul ediyorlar” dedi. Aynı zamanda nakış eğitimleri de verdiklerini ifade eden Kuloğlu, “İşi öğrenmelerinde hiçbir sakınca yok. Sonuçta hammaddeyi Türkiye’den alıyorlar. Çin’i beğenmiyorlar. Önemli olan Türkiye’den bir şeylerin ihraç edilmesi. Şimdi de Kırgızlar bizden böyle bir çalışma istedi. O organizasyonu da federasyonla birlikte yapacağız” diye konuştu.

  SEKTÖR 2015'TEN UMUTLU
  GEÇEN yılın değerlendirmesini de yapan İlhan Kuloğlu, “İzmir nakış sanayicileri olarak geçen kasıma kadar işlerimiz çok güzel geçti. Sonra bıçak gibi kesildi. Bunda Rusya ve Avrupa’daki sorunların da etkili olduğunu düşünüyoruz. 2014’te İstanbul, İzmir ve Denizli’de birçok arkadaşımız kendisini yeniledi. 2015’ten umutluyuz. Şu anda o kadar çok numuneler yapıldı ki, bu aydan itibaren işlerimizin hızlanacağını düşünüyoruz” dedi.

  Nakışçılar dünyaya açıldı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı