« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Naim'e Asrın Sporcusu ödülü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu'na Atina'da büyük onur. Dünya Spor Yazarları Birliği tarafından halterde Asrın Sporcusu seçilen Naim Süleymanoğlu'na ödülü, Atina'nın Nafsika Astir Palace'da yapılan Dünya Halter Federasyonu Kongresinde düzenlenen bir törenle verildi.

Üç kez Olimpiyat Şampiyonu olan rekortmenler rekortmeni Cep Herkülü'müze bu Asrın Haltercisi ödülünü, AIPS 1. asbaşkanı ve AIPS'in IWF halter komisyonu başkanı Alan Lunzen Fichtor tarafından verildi.

104 ülkeden 300'e yakın delegenin katıldığı bu tarihi kongrede, Naim ödül alırken büyük alkış topladı. Asrın Haltercisi ödülünü kazanan Naim Süleymanoğlu <ı>"Halteri bıraktığım yıl kazanmış olduğum bu büyük ödül bana büyük mutluluk verdi. Ben bu ödülü Sydney'de 4. Olimpiyat altın madalyamla süslemek isterdim, Bu kazanmış olduğum hayatımın en büyük ödüllerimden biri olan Asrın Haltercisi Plaketini, evimin en güzel köşesinde saklayacağım" dedi.

Naim Süleymanoğlu'na bu ödülden sonra Yunanlılar'ın ünlü haltercisi Piros Dimas'a da 3 Olimpiyat Şampiyonluğu kazanması nedeniyle bir kupa verildi.

KOMŞU İLE ORTAK KAMP
Deprem yakınlaşmasından sonra Türk-Yunan yakınlaşmasında güzel jestlere tarihi bir olay da Atina'da yaşandı. Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut, komşu ülkeye "Gelin birlikte ortak kamp yapalım. Sporcularımızı birbirlerimizin antrenörleri çalıştırsın" teklifinde bulundu. Yunan yetkililer de, "Hemen yarın protokol yapalım. Biz sporcularımızı İstanbul'a, siz de Atina'ya yollayın. Bu siyasi platformdaki yakınlaşmayı ülkelerimiz sportif alanda da perçinlesinler. Halter Federasyonu Başkanı Skados, "Sizin bu güzel teklifinizi biz kendi bakanımıza, siz de kendi bakanınıza götürün ve hemen birlikte kamp çalışmalarına başlayalım" dedi.

Türk ve Yununlı haltercilerin bu ikili kamp çalışmalarının ilki İstanbul ve Ankara'da yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler