Iğdır Haberleri

IĞDIR HABERLERİ

  Nahcivan Devlet Üniversitesi ile akademik işbirliği anlaşması

  DHA
  02 Mayıs 2017 - 16:12Son Güncelleme : 02 Mayıs 2017 - 16:12

  Nahcivan Devlet Üniversitesi ile akademik işbirliği anlaşması

  Suat DENİZ / IĞDIR, (DHA)-Iğdır Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasında Akademik işbirliği anlaşması imzalandı.
      Nahcivan Devlet Üniversitesi'nin 50'inci Kuruluş Yıldönümü törenine beraberindeki bir heyetle katılan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, düzenlenen törende bir konuşma yaparak, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Salih Muharremov'un şahsında üniversitenin tüm çalışanlarını tebrik ederek, iyi niyet temennisinde bulundu. Rektör Alma, bölgemizde bu kadar köklü geçmişe sahip bir üniversitenin olmasının sevindirici olduğunu, bu köklü üniversite ile her sahada işbirliği içinde olmaktan mutlu olacaklarını ifade etti.
      Törende konuşan Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Muharremov, bu anlamlı günde kardeş ülkeden, kardeş bir üniversitenin kendilerini ziyaret etmesinden dolayı çok duygulandıklarını, Rektör Alma'ın şahsında, heyet üyelerine teşekkür ettiğini ifade etti.
      Tören sonunda yapılan ikili görüşmelerde,  birçok alanda işbirliği yapılması hususunda anlaşmaya varıldı. Anlaşma çerçevesinde, akademik, idari personel ile öğrenci değişimi, farklı alanlarda ortak araştırma projelerinin yürütülmesi, ortak konferans, sempozyum, paneller düzenlenmesi, sosyal, kültürel ve bilimsel toplantılar yapılması, akademik bilgi ve belgelerin paylaşılması konularında görüşmeler yapıldı.
      Yapılan anlaşmanın kısa zamanda işlerlik kazanması için çalışmaların hemen başlayacağı, her iki rektör tarafından ifade edildi.

  FOTOĞRAFLI
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  IğdırBugün27 ºCHafif Yağmurlu
  • Perş24 ºC
  • Cuma26 ºC
  • Cmts27 ºC
  • Pazr27 ºC
  • Pzts25 ºC
  • Salı27 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı