« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nagihan hatalı çıktı ve elendi

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, atletizm 400 metre engelli seçmelerinde mücadele eden Nagihan Karadere, hatalı çıkış yapınca diskalifiye oldu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat Stadı'nda yapılan elemelerde 4. seride piste çıkan milli atlet, 4 numaralı kulvarda yerini aldıktan sonra startı beklemeden koşmaya başlayınca hakem tarafından yarış dışı bırakıldı. Karadere, koşamadan olimpiyatlara veda etmiş oldu.

NAGİHAN KARADERE DİSKALİFİYE EDİLDİ / FOTO GALERİ

Toplam 43 sporcunun ilk 4 sırada yer almak için mücadele ettiği seçmelerde, Rus Natalya Antyukh, 53.90'lık derecesiyle birinci oldu. Çek Zuzana Hejnova 53.96 ile ikinci, Jamaikalı Kaliese Spencer da 54.02 ile üçüncü sırayı aldı.

"HERKESTEN TEK TEK ÖZÜR DİLİYORUM"

Hatalı çıkışının ardından elenen milli atletimizin yarışın ardından ağlayarak yaptığı açıklamada, "Konsantre bozukluğu yaşadım. Kendimde değildim. Nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum. Şu anda şoktayım. Bütün yıl boyunca buraya hazırlandım böyle bir hatayla elenmek beni çok üzdü. Hiç yaşamadığım bir duygu. Bu bir bahane değil ama inanın rüyadayım. Final koşabileceğim bir yarıştı. Ülkemden, Spor Bakanım'dan antrenörümden herkesten özür diliyorum. 1 yıl tamamen buna hazırlandık, film koptu diyebilirim. Çok rahat yarı final ve finale kalabilecektim inanamıyorum çok üzgünüm.Tamamen baskı yüzünden böyle oldu. Aslında ben çok tecrübeliyim ama benim gibi bir sporcunun bile baskı altında madalya kazanması çok zor. Burası gözüktüğü gibi değil çok zor. Çok üzgünüm..."

Nagihan hatalı çıktı ve elendi