ESKİŞEHİR HABERLERİ

Nadir Küpeli, Eskişehir sanayisinin geleceğini anlattı

DHA
03.08.2017 - 19:31Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, önümüzdeki aylarda yapılacak olan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) seçimleri için adaylığını açıklayarak, 26 Vizyon Proje başlığı altında topladığı toplam 36 projesini yüzlerce sanayicinin katılımıyla düzenlediği bir toplantı ile basın mensuplarıyla paylaştı. 
Gelecek İçin Sanayi Grubu adına, Eskişehir Sanayi Odası seçimlerinde adaylığını açıklayan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, seçimleri kazanmaları halinde hayata geçireceği projeleri açıkladı. Katılımcı bir yönetim modeli ile herkesin kucaklandığı ve kendinden bir şeyler bulacağı, sanayicilerin gücünün temsil edildiği ve sanayicilerin geleceği için projelerin hayata geçirileceğini açıklayan Küpeli, ESO üyelerine "Eskişehir Sanayi Odası'nda yapılacak seçimlerde, senin gücünü, senin geleceğin için kullanacak bir vizyon üretmek için sorumluluk almayı hedefliyoruz. Edindiğimiz bilgi, tecrübe ve donanımı genç, dinamik ve vizyoner bir ekip yapısıyla birleştirerek, alacağımız bayrağı daha da yukarılara taşımak istiyoruz" diye seslendi.
Eskişehir sanayisinin geleceği için 26 Vizyon Proje ve toplamda 36 alt proje ürettiklerini, katılımcı yönetim modelini bir dönüşüm seferberliğine çevirebilmek için 8 alanda etkin girişimleri olacağını söyleyerek, bu alanları Katma Değer Artırma Projeleri, İhracat Projeleri, Ulaşım Ve Altyapı Projeleri, Teknoloji Ve Dönüşüm Projeleri, Enerji Projeleri, İnsan Kaynağı Projeleri, Sosyal Projeler    
ve Katılımcı Yönetim Projeleri olarak sıraladı. 
Yüksek teknoloji ve katma değerli üretim için inovasyon ve Ar-GE odaklı bir yaklaşım sergilediklerini, gelecek nesillerin ve gençlerin 
süreçler içinde daha fazla yer alacağını belirten EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, "Küresel ve katma değerli üretimle Eskişehir sanayisini geliştirecek yatırıcımlar başta olmak üzere, sanayicilerimiz ve tüm kesimler için ayrıntılı bir proje planı hazırladık. İşin içinde, farklı görev ve sorumluluklarla elde ettiğimiz bilgi, donanım ve tecrübe ile somut ve Türkiye'nin 2023 hedefleri ile doğru orantılı hedeflere varabilecek projeler ürettik" dedi.
YENİ YAPILAR ve KURUMLAR İLGİ ÇEKİYOR.
26 Vizyon Proje içinde; Yeni kurulacak Meslek Lisesi, Meslek Kazandırma ve Geliştirme Merkezi, İmişehir-OSB Bağlantı Yolu, 2 Milyon M2 küresel yatırımcı için üretilecek arsa, yeni KOBİ OSB, Hasanbey Lojistik  Merkezi Trenyolu ve Demiryolları İşletmeciliği şirketi, GYO Şirketi, yeni santraller, Atık Yakma Tesisi, yurtdışında ihracat ofisleri, Teşvik ve Destek Ofisi, Gelecek İçin Sanayi Enstitüsü ve kazandıran akıllı üye kartı gibi projeler dikkat çeken projeler arasında gözüküyor. 
KATILIMCI YÖNETİM PROJELERİ, TÜM KESİMLERİ KAPSIYOR
Projeler arasında ESO Genç Meclisi, TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu ile engterasyon, Üye İlişkileri Ofisi, İhtisas Komisyonları ve Sanayi Koordinasyon Kurulu, Eskişehir sanayisinin gelişmesi için konulan hedeflere tüm paydaşları yakın bir çalışma içine sokacak. Ayrıca Oda'nın üyeye zaman ve para kazandıracak bazı işlemlerinin dijital ortamdan verilecek olması ile patronlar için özel eğitimler ve Executive MBA verecek olan ESO Akademi ise yeni dönemde kendinden söz ettireceğe benziyor. 
EKİP ÜYELERİ, ANI PANOSUNU BİRLİKTE İMZALADIRLAR.
Basın toplantısının sonunda, Gelecek İçin Sanayi Grubu üyeleri sahneye çıktılar. Nadir Küpeli'nin 26 Vizyon Proje'nin yer aldığı ekibi tarafından imzalanmış panoya son imzayı atmasının ardından hem ekip, hem de katılımcı iş insanları ve sanayiciler günün anısına toplu bir fotoğraf çektirdiler.
--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Nadir Küpeli, Eskişehir sanayisinin geleceğini anlattı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:39
 • Guneş
  06:10
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:10
Sayfa Başı