« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nadal'ın durumu belirsiz

Sakatlığı nedeniyle Wimbledon ikinci turunda elenişinden bu yana korta çıkmayan Rafael Nadal’dan kötü haber gelebilir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Wimbledon’da Lukas Rosol’a şok bir şekilde elendikten sonra, dizindeki tendinit nedeniyle Olimpiyat Oyunları’ndan ve Toronto’dan çekilen İspanyol raketin durumu iç açıcı gözükmüyor.

Dünya üç numarası, 27 Ağustos’ta başlayacak Amerika Açık öncesi, “Amerika Açık’ta mücadele edip edemeyeceğimi bilmiyorum. Sakatlığın durumuna bağlı ve sakatlık eski yıllara göre bana daha değişik geldi” ifadelerini kullandı.

eurosport'un haberine göre; Nadal’ın uzun yıllardır en büyük rakibi olan Roger Federer ise, İspanyol raketin sağlığından endişe ettiğini belirtti.

“Ona yazıp nasıl olduğunu soracaktım. Çünkü bu kadar uzun bir ara verdiğine inanamıyorum” diyen 17 kez Grand Slam şampiyonu, “Olimpiyat’a katılmaması tamam, kişisel bir tercih diye düşündüm. Onu Toronto’da göreceğime emindin. Ama o hem Toronto’yu hem de Cincinnati’yi atladı. Çok şaşırtıcı çünkü sakatlıktan önce hiçbir şey duymamıştım. Toprakta çok iyi oynadı ve Wimbledon’da da iyi gözüküyordu. Bu iki turnuvadan çekilmesi beni çok şaşırttı. Onun için üzülüyorum. Umarım Amerika Açık’ta geri döner” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler