« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nadal 5. kez zafere ulaştı

“ATP Rome Masters” turnuvasında finalde vatandaşı David Ferrer'i yenen 3 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal, Roma'da 5. kez zafere ulaşmayı başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalya'nın başkenti Roma'da “Foro Italico” bölgesindeki toprak kortlarda 8 gündür devam eden, toplam 2 milyon 750 bin avro ödüllü “ATP Rome Masters”ın final maçı, iki İspanyol raket arasında, Merkez Kort'ta yapıldı.

İki kez sağanak yağmur nedeniyle kesintiye uğrayan finalde, 3 numaralı seribaşı Rafael Nadal, 13 numaralı seribaşı David Ferrer'i 7-5 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek, şampiyon oldu.

İki raket de karşılaşmanın ilk setinin 11. oyununa kadar birbirinin servisini kıramayarak, oyunda üstünlük kuramadı. 11. oyunda rakibinin servisini kırmayı başaran Rafael Nadal, kendi servis oyununu da kazanınca ilk seti 7-5 almayı başardı. Bu arada ilk sette durum 4-4 iken, yoğun yağmur yağışı nedeniyle müsabakaya 1 saat ara verildi.

İlk seti alarak şampiyonluk için büyük bir avantaj yakalayan Nadal, ikinci sete de hızlı başladı ve daha 3. oyunda rakibinin servisini kırmayı başardı. Mücadelede durum 2-1'e geldiğinde, şiddetini artıran yağmur nedeniyle oyuna bir kez daha ara verilmek zorunda kalındı.

Bir saati aşkın sürenin ardından tekrar başlanan müsabakada Nadal, ikinci sette 4-2 üstün durumdayken, 7. oyunda bir kez daha rakibinin servisini kırarak, durumu 5-2'ye getirdi. Kendi servis oyununu kazanmasını bilen Nadal, maçı kazanarak “ATP Rome Masters”daki 5. şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.

Turnuvayı şampiyon tamamlayan Rafael Nadal, 434 bin avro para ödülünün yanı sıra dünya klasmanı erkekler sıralamasına etki edecek bin puanın da sahibi oldu.

Final karşılaşmasının başında, 10 bin 500 kişilik merkez kortun tamamına yakını tenisseverlerce doldurulurken, ikinci kez verilen yağmur arasından sonra tribünlerin büyük kısmının boş kaldığı görüldü.

ÇİFTLER FİNALİNE ABD DAMGASI

“ATP Rome Masters”ın son gününde oynanan bir diğer final maçı ise çiftler kategorisinde, ABD'li raketler arasında yapıldı. 1 numaralı seribaşı raketler ABD'li Bob ve Mike Bryan kardeşler, vatandaşları John Isner ve Sam Querray'i 6-2 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerek, turnuvayı şampiyon tamamladılar.

Bryan kardeşler, 133 bin 500 avroluk para ödünün de sahibi oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz