ANTALYA HABERLERİ

MYO öğrencilerine saha eğitimi

DHA
27.03.2017 - 14:28Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) elektronik teknolojisi bölümü öğrencileri teorik eğitimlerini pekiştirme amacıyla enerji santrallerine teknik gezi düzenledi.

Elmalı MYO öğrencileri, öğretim görevlileri Erdem Yıldız ve Nazan Dinç rehberliğinde Aksa Enerji Santrallerine teknik gezi düzenledi. Tesis sorumlularının da hazır bulunduğu inceleme gezisinde öğrencilere kendi bölümlerinin iş hayatındaki yeri ve önemi hakkında bilgiler verildi.

Öğretim görevlisi Nazan Dinç, kalifiye tekniker yetiştirilmesi konusunda destekleri için Aksa Enerji yetkililerine teşekkür ederek “Bu santral 1150MW'lık elektrik üretimiyle önemli bir üretim oranına sahiptir. Bu tesisteki üretimi aşama aşama öğrencilerimize gösterdik ve bazı uygulamalar yaptırdık. Elmalı MYO olarak en iyi elektrik teknikerlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Son yıllarda bu konuda önemli aşamalar kaydettiğimiz ortadadır. Bu kapsamda da teknik inceleme gezileri yapıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden MYO öğrencilerine saha eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MYO öğrencilerine saha eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı